pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Rafael. Skarby apartamentów papieskich
książka:

Rafael. Skarby apartamentów papieskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 240x330 mm
EAN: 9788379719839
ISBN: 978-83-7971-983-9
Data: 2019-04-24
71.90  110.00  38.1 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rafael. Skarby apartamentów papieskich - Christoph Luitpold Frommel - opis książki:

Ten wyjątkowy album umożliwia czytelnikowi zobaczenie Stanz watykańskich po niedawno przeprowadzonej konserwacji, która przywróciła im dawny blask. Proponuje niezwykłą wizytę w prywatnych apartamentach papieskich, prowadząc krok po kroku przez kolejne sale ozdobione zachwycającymi freskami Rafaela.

Arcydzieła te wyrażają zarówno wrażliwość i inteligencję wielkiego artysty renesansu, jak też śmiałe zamysły jego zleceniodawców: Juliusza II i Leona X.

Niniejsze opracowanie, opatrzone objaśnieniami jednego z wybitnych współczesnych autorytetów w dziedzinie sztuki, ukazuje wzajemne relacje łączące mistrza z Urbino z obydwoma papieżami, co przełożyło się na wybór tematyki malowideł i ich ostateczny kształt. Ów historyczny kontekst powstania dekoracji w Stanzach, a także liczne odniesienia do osobistych powodów, którymi kierowali się Juliusz II i Leon X, akceptując bądź nie artystyczny program fresków w swoich apartamentach, z pewnością zaciekawi nie tylko miłośników talentu Rafaela, ale również osoby interesujące się życiem namiestników św. Piotra.

W albumie znajduje się szereg czarno-białych szkiców do poszczególnych malowideł wykonanych przez samego artystę oraz przez jego uczniów, ponadto kolorowe tablice prezentujące odnowioną dekorację trzech Stanz (Sygnatury, Heliodora, Pożaru Borgo) i Sali Konstantyna. Książka zawiera też aneks z przypisami, bibliografią i indeksem nazw osób i miejsc, stanowiąc atrakcyjną pod względem estetycznym i cenną z uwagi na profesjonalny komentarz pozycję w każdej bibliotece.


AUTOR:
Christoph Luitpold Frommel, niemiecki historyk sztuki i specjalista w dziedzinie architektury. Wieloletni wykładowca na Uniwersytecie w Bonn, profesor wizytujący w amerykańskim Institute for Advanced w Princeton oraz Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. W latach 1980-2001 dyrektor Bibliotheca Hertziana w Rzymie, a w latach 2001-2005 pracownik naukowy w Rzymskim Uniwersytecie La Sapienza. Członek honorowy Accademia dei Lincei, British Academy i Accademia di San Luca. Autor wielu książek.

Książka „Rafael. Skarby apartamentów papieskich” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rafael. Skarby apartamentów papieskich"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ziemia widziana z nieba - okładka książki
Ziemia widziana z nieba Yann Arthus-Bertrand
Produkty podobne:
Rafael - okładka książki
Rafael Claudio Strinati
Ikony rosyjskie. Tematy-Arcydzieła - okładka książki
Ikony rosyjskie. Tematy-Arcydzieła Natalia Majorowa, Genadij Skokov
Janos - okładka książki
Janos Beata Zalot, Joanna Daranowska-Łukaszewska, Jacek Kubiena