pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mistyczne marzenie. O Pieśniach sobie śpiewanych Konstancji Benisławskiej na tle kobiecej literatury dawnej

Autor książki:

Kamila Żukowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
EAN: 9788383310572
ISBN: 978-83-8331-057-2
Data: 2023-01-19
45.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest niewątpliwie dobrze napisana, ciekawa, pokazuje twórczość Benisławskiej na tle literatury pisanej w epoce przez kobiety, odwołuje się do literatury przedmiotu czerpanej z różnych porządków. Pokazuje wiele nowych wątków i odniesień, szczególnie tych, które sytuują się w kręgu europejskiej mistyki, ale także w ogóle literatury barokowej - przede wszystkim polskiej, ale i (rzadziej) obcej. Rozprawa jest mocno osadzona w literaturze przedmiotu, która zostaje gruntownie wykorzystana.

Z recenzji prof. dr. hab. Tomasza Chachulskiego
To bardzo dobrze i logicznie przemyślana, starannie skomponowana, udokumentowana, wyzyskująca w bardzo dobry sposób dotychczasową literaturę przedmiotu monografia. Narracja jest skupiona i interesująco prowadzona, z wykorzystaniem szerokich i ciekawych kontekstów. Nie mam wątpliwości, że recenzowana książka, wnosząca duży wkład do wiedzy o życiu i twórczości Konstancji Benisławskiej, w pełni zasługuje na druk. Jest publikacją cenną, a także bardzo potrzebną w polskim piśmiennictwie naukowym. Z pewnością będzie komentowana, recenzowana i twórczo wykorzystywana przez kolejnych badaczy.

Z recenzji prof. dr. hab. Dariusza Rotta

Książka "Mistyczne marzenie. O Pieśniach sobie śpiewanych Konstancji Benisławskiej na tle kobiecej literatury dawnej" - Kamila Żukowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2023 r. Cena 45.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.