pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mistrz. Tadeusz Teddy Pietrzykowski

Autor książki:

Eleonora Szafran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ringier Axel Springer
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788380919990
ISBN: 978-83-8091-999-0
Data: 2021-08-30
26.41  39.99  13.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

MISTRZ PRZYWRACA PAMIĘĆ O LEGENDARNYM POLSKIM BOKSERZE, MISTRZU WSZECH WAG AUSCHWITZ.

Nikt przed nim tego nie zrobił. Żaden z wycieńczonych szeregowych więźniów nie odważył się walczyć z silniejszymi, dobrze odżywionymi obozowymi kapo. Teddy pamiętał jednak, czego przed wojną nauczył go Papa Stamm: trzeba walczyć do końca. Zwycięstwa Teddy ego na obozowych ringach to nie była tylko wygrana walka bokserska, to był pokaz niezłomności i nadzieja dla tysięcy więźniów, którzy patrzyli jak Polak bije Niemca i widzieli w tym zapowiedź zwycięstwa i końca wojny.

Ta książka to dokument pamięci. Teddy sam opowiada, co przeżył i widział. Jego historie trzymają w napięciu, nieraz budzą przerażenie, czasem głębokie wzruszenie szlachetną postawą współwięźniów albo zaciekawienie uczuciem rodzącym się w obozowym piekle. Relacje o niezwyciężonym Teddym pojawiają się we wspomnieniach byłych więźniów Auschwitz, ale on sam dotąd żył w cieniu swoich niewiarygodnych zwycięstw. Niezwykle skromny, pogodny człowiek - heros w skórze antybohatera - przez lata snuł swoje opowieści tylko w gronie rodziny i przyjaciół. Odnalezienie zielonego brulionu z zapiskami pozwoliło nareszcie oddać głos mistrzowi.

Od 27 sierpnia 2021 r. w kinach będzie można już oglądać film Mistrz w reżyserii Macieja Barczewskiego inspirowany historią Tadeusza Pietrzykowskiego. W rolach głównych: Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski.

Książka "Mistrz. Tadeusz Teddy Pietrzykowski" - Eleonora Szafran - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Ringier Axel Springer. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]