pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dawid

Autor książki:

Mateusz Fudala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 344 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788382102611
ISBN: 978-83-8210-261-1
Data: 2023-01-20
29.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Boks, przestępstwa
Afera podkarpacka
Tajemnicze samobójstwo
Wojownik i mistrz czy przestępca i sutener
Wielka nadzieja polskiego boksu, a może sportowiec, który nie spełnił swojego potencjału
W tej historii nie ma nic banalnego, za to jest w niej wiele z dobrego kryminału.

Piął się w górę rankingów i marzył o sięgnięciu w ringu po największe laury, ale zamiast święcić bokserskie triumfy, zmagał się z problemami natury osobistej. Pragnął życia u boku ukochanej kobiety, tymczasem wylądował w więzieniu za współdziałanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Był postacią niejednoznaczną i taka jest też opowieść o nim - pełna tajemnic, niejasności i zwrotów akcji.

Autor wykonał tytaniczną pracę, rozmawiając z ludźmi, którzy znali Dawida, analizując setki artykułów prasowych i tysiące stron dokumentów prokuratury. Dotarł do nieznanych dotąd faktów dotyczących kariery sportowej Kosteckiego i jego związków ze światem przestępczym, które rzucają nowe światło na postać boksera.

Dzięki tej książce dowiesz się, jaki Cygan był naprawdę, jaka była jego rola w aferze podkarpackiej i czy wątpliwości, które cały czas pojawiają się wokół jego śmierci, mogą zostać kiedykolwiek rozwiane.

Książka "Dawid" - Mateusz Fudala - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 344 stron i została wydana w 2023 r. Cena 29.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.