pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Milczenie. Tajne stosunki kościoła katolickiego z argentyńską dyktaturą...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Milczenie. Tajne stosunki kościoła katolickiego z argentyńską dyktaturą wojskową

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788378395232
ISBN: 978-83-7839-523-2
Data: 2013-05-08
Cena wydawcy: 38.00 złpozycja niedostępna

Milczenie. Tajne stosunki kościoła katolickiego z argentyńską dyktaturą wojskową - Horacio Verbitsky - opis książki:

Gdy w 1979 roku Międzyamerykańska Komisja Praw Człowieka odwiedziła siedzibę Szkoły Mechanicznej Marynarki Wojennej (ESMA) w Buenos Aires, nie znalazła ani śladu po przetrzymywanych tam więźniach. Marynarka wojenna, z pomocą Kościoła, ukryła ich na wyspie Silencio, zwyczajowym miejscu wypoczynku kardynała arcybiskupa Buenos Aires. To jedyny znany na świecie przypadek obozu koncentracyjnego w posiadłości kościelnej. Do tajnych stosunków, jakie po blisko trzech dekadach ujawnia niniejsza książka, należą wpływy admirała Massery na papieża Pawła VI, podwójna gra ówczesnego prowincjała Towarzystwa Jezusowego Jorge Bergoglia, zaangażowanie nuncjusza apostolskiego, Pía Laghiego, i sekretarza ordynariatu polowego, Emilia Grassellego, w "program resocjalizacyjny dla więźniów ESMA. W tej pasjonującej książce, którą czyta się jak najlepszy thriller, Horacio Verbitsky opisuje fascynację złem w instytucji, której zdeklarowanym celem jest czynić dobro. Jedna z najbardziej dyskutowanych książek ostatnich miesięcy autorstwa sławnego publicysty tropiącego zbrodnie argentyńskiej junty. Autor odkrywa kontrowersyjne stosunki Kościoła z dyktaturą wojskową i opisuje fascynację złem w instytucji, której zdeklarowanym celem jest czynić dobro. Horacio Verbitsky (ur. 1942 w Buenos Aires) argentyński dziennikarz śledczy i pisarz. Na początku lat 90. opisał aferę korupcyjną w administracji prezydenta Carlosa Menema, doprowadzając do dymisji wielu z jego ministrów. W 1994 roku opublikował wyznania oficera marynarki, Adolfa Scilinga, na temat tortur i egzekucji, jakich dopuszczali się argentyńscy wojskowi w czasach tzw. brudnej wojny w latach 1976-1983. Obie książki szybko stały się bestsellerami. Współpracuje z dziennikiem "Página/12 i przewodniczy Centrum Studiów Prawniczych i Społecznych (CELS), argentyńskiej organizacji praw człowieka.

Książka „Milczenie. Tajne stosunki kościoła katolickiego z argentyńską dyktaturą wojskową” - oprawa twarda - Wydawnictwo Prószyński.

Książka posiada 264 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Milczenie. Tajne stosunki kościoła katolickiego z argentyńską dyktaturą..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: