pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mikrofrontendy w akcji

Autor książki:

Michael Geers

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
EAN: 9788328377813
ISBN: 978-83-2837-781-3
Data: 2021-08-12
54.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Kilka lat temu świat uznał aplikacje monolityczne za przestarzałe i nie dość elastyczne, jednak do niedawna pojęcie mikrousług dotyczyło wyłącznie backendu. Naturalną konsekwencją ich rozwoju stało się budowanie na podobnych zasadach architektury frontendu. Mikrofrontendy zapewniają elastyczność i łatwość utrzymania. Pozwalają na zaprojektowanie systemu jako zbioru samowystarczalnych komponentów obejmujących własne interfejsy, logikę i bazy danych. Połączenie tych niezależnie rozwijanych elementów następuje w przeglądarce użytkownika. Rozwiązanie takie jest z powodzeniem wykorzystywane przez najważniejszych graczy na rynku.

To książka przeznaczona dla programistów aplikacji internetowych, architektów oprogramowania i inżynierów. Wyjaśniono w niej ideę podziału monolitu na komponenty i pokazano, w jaki sposób zastosować z powodzeniem architekturę mikrousług do frontendu aplikacji. Omówiono też takie zagadnienia jak kompozycja po stronie klienta i po stronie serwera, routing czy zapewnienie spójnego wyglądu. Nie zabrakło wartościowych uwag na temat organizacji pracy zespołów programistów służącej zwiększeniu korzyści z zastosowania architektury mikrofrontendów. Książka prezentuje praktyczne podejście: w kolejnych rozdziałach pokazano poszczególne etapy pracy nad w pełni funkcjonalną aplikacją internetową.

Najważniejsze zagadnienia:
tworzenie aplikacji internetowych złożonych z komponentów
strategie integracji: AJAX, SSI i inne
zasadność wyboru architektury mikrofrontendowej
zapewnienie spójności wszystkim interfejsom użytkownika w całej aplikacji
budżet wydajności i strategie ładowania zasobów
Architektura mikrofrontendowa: niezawodność po stronie frontendu!
O autorze
Michael Geers jest doświadczonym projektantem aplikacji, specjalizuje się w budowie interfejsów użytkownika. Pierwsze aplikacje sieciowe napisał w wieku kilkunastu lat. Ostatnio tworzy klienty o architekturze wertykalnej. Często występuje na konferencjach branżowych, pisze też artykuły do czasopism technicznych.

Książka "Mikrofrontendy w akcji" - Michael Geers - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2021 r. Cena 54.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.