pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mieszkający przy torach i inne opowiadania
Tytuł książki:

Mieszkający przy torach i inne opowiadania

Autor książki:

Aleksander Cywiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 123x197 mm
EAN: 9788380837690
ISBN: 978-83-8083-769-0
Data: 2017-12-12
21.73  29.00  7.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Oswajanie szaletu, zakopana szczęka i trzej przywódcy świata na polskich bezdrożach?
Polska po roku 1989. Co kilka lat zmieniają się władze - zawsze tak samo skorumpowane. Gdzieś buduje się nowy niemiecki market, gdzieś zdarza się kolejny ludzki dramat - choroba, śmierć, bieda? Bez kumoterskich powiązań zwykły, choć wykształcony, człowiek może liczyć co najwyżej na pracę w miejskim szalecie. Wspomnienia z Powstania i lat komunistycznych paraliżują życie starszych, a sprawiedliwość znana jest już chyba tylko z nazwy partii politycznej.

Taką rzeczywistość w dziewięciu znakomicie skomponowanych opowiadaniach przedstawia Aleksander Cywiński. W zróżnicowanych tematycznie tekstach nie brakuje ironii, sarkazmu, żartu i wzruszeń. Zaskakuje w nich awangardowe podejście do języka i stylu, postmodernistyczne spojrzenie na rzeczywistość oraz zmieszanie epiki z gatunkami dramatycznymi.

Prezydent Ameryki: Patrzcie. Starsza kobieta. Najprawdopodobniej ma jakiś problem. Jest okazja, by pochylić się nad zwykłym człowiekiem. Jakoś mu pomóc. Tak dawno tego nie robiliśmy. Kanclerz Niemiec: Co się pani stało? Starsza Kobieta: Taka szkoda, taka szkoda. Kanclerz Niemiec: No, ale niech pani powie. Starsza Kobieta: A, siostra mi zmarła. Prezydent Chin: Fatalnie. Kanclerz Niemiec: Współczuję. Prezydent Ameryki: Co możemy dla pani zrobić? Starsza Kobieta: Nic. Chyba że potrzebna jest wam szczęka? Jak nowa. Kanclerz Niemiec: Szczęka? Starsza Kobieta: No, proteza. Do ust. Kanclerz Niemiec: Mnie nie. Prezydent Chin: A za ile? Tylko ja nie mam pieniędzy. Starsza Kobieta: [...] Jest tylko jeden problem. Trzeba by ją wykopać. Prezydent Ameryki: Szczękę? Starsza Kobieta: No i siostrę.

Książka "Mieszkający przy torach i inne opowiadania" - Aleksander Cywiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2017 r. Cena 21.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Aleksander Cywiński - autor m.in.:
Produkty podobne:
Przy stole z Hitlerem - okładka książki

Przy stole z Hitlerem...

Rosella Postorino
Kocie szlaki - okładka książki

Kocie szlaki

Krystyna Jarocka
Fabryka muchołapek - okładka książki

Fabryka muchołapek

Andrzej Bart
Bertywilek - okładka książki

Bertywilek

Łukasz Groszkiewicz
Trzy zimy - okładka książki

Trzy zimy

Magdalena Kopeć