pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Miejsca sporu. Księga dedykowana Profesorowi Pawłowi Śpiewakowi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2020
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323541578
ISBN: 978-83-2354-157-8
Data: 2020-03-17
38.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Księga dedykowana Profesorowi zawiera teksty badaczy z dziedziny socjologii, filozofii i ekonomii - jego przyjaciół, współpracowników i uczniów. Łączy aspekty wspomnieniowe z naukowymi. Zbiera artykuły naukowe nawiązujące do głównych obszarów zainteresowań Pawła Śpiewaka: pamięci społecznej i jej aspektów politycznych, idei i praktyki państwa dobrobytu, ważnych pytań klasycznej filozofii polityki, socjologii społeczeństwa mieszczańskiego oraz usytuowania Polski między wpływami zachodniej i wschodniej Europy. Tytuł Miejsca sporu podkreśla fakt, że znalazły się tu teksty poświęcone kwestiom trudnym, dla których niełatwo znaleźć ostateczne rozstrzygnięcie.

Paweł Śpiewak jest jedną z najważniejszych postaci socjologii warszawskiej. Historyk idei, autor znaczących prac z zakresu myśli politycznej i interpretatywnej socjologii polityki, komentator polityczny i publicysta, aktywny uczestnik nie tylko życia naukowego, ale także najważniejszych sporów w polskiej sferze publicznej. Od prawie półwiecza kształtuje opinię Polaków na temat polskiej rzeczywistości politycznej i społecznej.

Publikacja adresowana do szerokiego grona odbiorców: przedstawicieli nauk społecznych, osób zainteresowanych intelektualną oraz polityczną i społeczną historią okresu późnej PRL i ostatniego trzydziestolecia.

Książka "Miejsca sporu. Księga dedykowana Profesorowi Pawłowi Śpiewakowi" - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2020 r. Cena 38.16 zł. Zapraszamy na zakupy!