pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Krótka historia filozofii

Autor książki:

Nigel Warburton

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
EAN: 9788381511667
ISBN: 978-83-8151-166-7
Data: 2022-04-01
26.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Filozofia pyta o naturę rzeczywistości i o to, jak powinniśmy żyć. To właśnie intrygowało Sokratesa, który na ateńskim rynku stawiał przechodniom niewygodne pytania i wprawiał ich w zakłopotanie, udowadniając, jak niewiele rozumieją z otaczającego ich świata.

W czterdziestu krótkich rozdziałach tej książki poznamy wielkich myślicieli europejskich i najciekawsze idee dotyczące świata oraz tego, jak w nim żyć. Dowiemy się o niezwykłych faktach z życia największych filozofów, począwszy od tych, którzy działali w antycznej Grecji i debatowali na temat wolności i duszy, aż po Petera Singera rozważającego najbardziej niepokojące problemy etyczne naszych czasów. Prześledzimy historię ludzkich przemyśleń na temat rzeczywistości i kondycji człowieka.

Ta książka sprawia, że filozofia staje się zrozumiała i przystępna, a nawet pełna humoru. Inspiruje do myślenia, dyskusji, argumentowania i stawiania pytań.

Nigel Warburton, filozof. Autor książek popularyzujących filozofię. Prowadzi też m.in. blogi philosophybites i virtualphilosopher oraz audycje w BBC.

Książka "Krótka historia filozofii" - Nigel Warburton - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.91 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.