pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym
książka:

Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 174 s.
EAN: 9788323346739
ISBN: 978-83-2334-673-9
Data: 2019-06-25
37.01  39.90  2.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym - Jakub Szczepański - opis książki:

Czym jest metamorfoza według Immanuela Kanta? Zmianą polityczną wraz z jej wszystkimi, często gwałtownymi przepoczwarzeniami, zupełnie tak, jak gdybyśmy obserwowali przemianę gąsienicy w motyla. Aby ta tematyka mogła zostać w pełni opisana, potrzebne są liczne rozstrzygnięcia na poziomie metodologicznym. Kantowskie podejście do zagadnienia zmiany rozpoczyna się bowiem od problemów związanych ze stosowaniem paradygmatów poznawczych, co prowadzi do postulatu uznania teleologiczności za uzupełniający sposób opisu rzeczywistości, do specyficznego rozumienia pojęcia organiczności, a także do zagadnienia relacji teorii i praktyki. Dodatkowo w niniejszej publikacji czytelnicy znajdą przypadki zastosowania tak sformułowanej teorii do konkretnych, praktycznych zagadnień. Książka stanowi próbę sformułowania tzw. teorii przemiany politycznej, która na podstawie przedstawionego materiału metodologicznego może być stosowana w odniesieniu do problemów napotykanych w praktyce życia politycznego.

Jakub Szczepański - adiunkt w Zakładzie Historii Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu historii filozofii nowożytnej, a także historii filozofii politycznej. Interesuje się również różnymi aspektami filozofii politycznej Immanuela Kanta. W roku 2009 opublikował Polityczną władzę sądzenia, a w 2017 Filozofię polityczną Immanuela Kanta. Publikował między innymi na łamach Przeglądu Politycznego, Archiwum Historii Filozofii i Myśli Społecznej, Estetyki i Krytyki, a także w wielu pracach zbiorowych.

Książka „Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 174 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Metamorfoza. Immanuel Kant o przemianie politycznej w ujęciu teleologicznym"
Jakub Szczepański - autor m.in.:
Rozum, człowiek, historia - okładka książki
Rozum, człowiek, historia Jakub Szczepański (red.);
Polityczna władza sądzenia - okładka książki
Polityczna władza sądzenia Jakub Szczepański;
Produkty podobne:
Polityczna władza sądzenia - okładka książki
Polityczna władza sądzenia Jakub Szczepański