pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Jeszcze dziwniejsza matematyka

Autor książki:

David Darling, Agnijo Banerjee

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 208x140 mm
EAN: 9788328387935
ISBN: 978-83-2838-793-5
Data: 2022-04-19
30.88  44.90  14.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zrozumienie matematyki wymaga wysiłku. Warto go jednak podjąć. Matematyka dała nie tylko podstawy wielu dziedzinom nauki i techniki, ale także sztuce i różnym aspektom otaczającego nas świata. Jest więc częścią naszej rzeczywistości. Niektóre elementy tej codziennej matematyki są proste i dobrze nam znane, inne można porównać do krętych zawiłości, które wymykają się umysłom większości ludzi. Są w tej dziedzinie również obszary, które mogą szokować, fascynować i przerażać, ale kiedy je poznasz i zrozumiesz, przekonasz się, że matematyka jest bardzo podobna do człowieka: bywa zabawna, ma swoje słabostki i bogactwo przedziwnych szczegółów.

Ta książka stanowi kontynuację Dziwnej matematyki. Także tutaj znajdziesz wiele niezwykłych, interesujących i istotnych idei matematycznych, przedstawionych w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego czytelnika. Wybierzesz się na poszukiwanie idealnego labiryntu, zagłębisz się w matematykę baniek, poznasz najdziwniejszych matematyków w historii i odnajdziesz matematykę w dziełach sztuki. Zrozumiesz, czym są kwanty, i dowiesz się, jak niesamowite figury można otrzymać dzięki królowej nauk. A kiedy już się przekonasz, że jesteś w stanie zrozumieć każde zagadnienie matematyczne, nauczysz się odnajdywać matematykę w swoim codziennym życiu i... powędrujesz ku krawędzi możliwości ludzkiego rozumienia!

Przekonaj się:

  • jak fascynujące mogą być labirynty
  • ile liczb rządzi wszechświatem
  • jak wygląda świat po drugiej stronie lustra
  • którzy matematycy byli naprawdę dziwnymi ludźmi
  • ile zabawy można znaleźć w matematyce
  • czy mogłaby istnieć matematyka alternatywna
Matematyka: przekonaj się, jak daleko umiesz się zapuścić!

Książka "Jeszcze dziwniejsza matematyka" - David Darling, Agnijo Banerjee - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2022 r. Cena 30.88 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]