pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Masońskie tropy w Dobrzycy. Widoczne - nieoczywiste

Autor książki:

Paweł Fijałkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eneteia
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 126 s.
Wymiar: 205x135 mm
EAN: 9788396432537
ISBN: 978-83-9643-253-7
Data: 2023-02-15
24.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O wolnomularskich motywach zawartych w dobrzyckiej siedzibie Augustyna Gorzeńskiego możemy powiedzieć, że są widoczne, lecz nieoczywiste. Ich odczytywanie jest zadaniem trudnym i ryzykownym, a jednocześnie otwierającym przed nami głębię duchowego przekazu kryjącego się w strukturach i kształtach mających charakter symbolu lub znaku.

Dobrzycki zespół pałacowo-parkowy przyciąga badaczy i miłośników historii jako piękne i wartościowe świadectwo przeszłości Wielkopolski oraz dziejów tamtejszego ziemiaństwa. Dzięki poszukiwaniu wolnomularskiego przesłania utajonego w pałacu i parkowych budowlach mogą one stać się zabytkami dostarczającymi przeżyć estetycznych i intelektualnych o znacznie szerszym zakresie, inspirującymi do praktyk służących duchowemu doskonaleniu się. Będzie to zapewne zgodne z zasadami wyznawanymi przez Augustyna Gorzeńskiego, ponieważ wolnomularstwo stawia sobie za cel pobudzanie i wykorzystywanie wszelkich możliwości człowieka w dziele moralnej budowy, wzbogacania siebie i polepszania świata.

Książka "Masońskie tropy w Dobrzycy. Widoczne - nieoczywiste" - Paweł Fijałkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Eneteia. Książka posiada 126 stron i została wydana w 2023 r. Cena 24.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.