pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Homoseksualność daleka i bliska. Słowa, mity, symbole
Tytuł książki:

Homoseksualność daleka i bliska. Słowa, mity, symbole

Autor książki:

Paweł Fijałkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eneteia
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 201 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788361538653
ISBN: 978-83-6153-865-3
Data: 2014-01-23
19.18  27.90  8.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Autor książki pokazuje, jak postrzeganie homoseksualności zmienia się w czasie i przestrzeni, sięgając w swoich rozważaniach do dzieł historyków, jak też przekazów zawartych w starożytnej literaturze pięknej i mitologii, które są skarbnicą archetypowych prawd o człowieku, życiu i świecie.

W książce zostały zaprezentowane przykłady tolerancji, żywej akceptacji i zwalczania homoerotyzmu w różnych tradycjach i kulturach. Zdaniem autora, społeczeństwa akceptujące pierwiastek homoerotyczny rozwijają się bardziej dynamicznie niż te, które spychają to zjawisko na margines.

Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w poprzednich dwóch tomach poświęconych tej problematyce:Seksualność, psyche, kultura. Homoerotyzm w świecie starożytnym" (2007) i Homoseksualizm. Wykluczenie - transgresja - akceptacja" (2009). Podobnie jak we wcześniejszych książkach tekst uzupełniają ilustracje autorstwa krakowskiego grafika i literata Tomasza Bohajedyna.

Książka "Homoseksualność daleka i bliska. Słowa, mity, symbole" - Paweł Fijałkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Eneteia. Książka posiada 201 stron i została wydana w 2014 r. Cena 19.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Paweł Fijałkowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Od aforyzmu do zinu. Gatunki twórczości - okładka książki
Od aforyzmu do zinu. Gatunki twórczości słownej.... Grzegorz Godlewski, Agnieszka Karpowicz, Marta Rakoczy, Paweł Rodak (red.)
Produkty podobne:
Sztuka i kultura wizualna Indii - okładka książki
Sztuka i kultura wizualna Indii Piotr Balcerowicz, Jerzy Malinowski (red.)
Kultura hawajska - okładka książki
Kultura hawajska Tadeusz Szczerbowski