pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Androgynia, dionizyjskość, homoerotyzm. Niezwykłe wątki europejskiej tożsamości

Autor książki:

Paweł Fijałkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eneteia
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 205x140 mm
EAN: 9788361538738
ISBN: 978-83-6153-873-8
Data: 2016-09-20
24.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka jest zbiorem opowieści ukazujących losy kilku bohaterów mitycznych oraz wielu postaci historycznych żyjących w różnych epokach, od starożytności po współczesność. Są wśród nich przedstawiciele różnych środowisk: mieszczanie i arystokraci, uczennice seminarium nauczycielskiego i poeci, książęta i filozofowie. Znaczący wpływ na ich życie miały problemy z tożsamością płciową lub, mniejszościową orientacją seksualną, wyróżniającą spośród otoczenia.

Motywem przewodnim książki, przedstawionym we wstępie i pojawiającym się w kolejnych rozdziałach, jest rola, jaką historia i pamięć odgrywają w życiu jednostek i społeczeństw, w kształtowaniu tożsamości. Innym ważnym wątkiem, rozwiniętym w zakończeniu, jest potrzeba współpracy przedstawicieli różnych sfer aktywności badawczej i twórczej, naukowców i artystów, mającej na celu współtworzenie spójnego obrazu rzeczywistości, umożliwiającej harmonijny rozwój naszej cywilizacji.

Książka "Androgynia, dionizyjskość, homoerotyzm. Niezwykłe wątki europejskiej tożsamości" - Paweł Fijałkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Eneteia. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2016 r. Cena 24.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.