pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość

Autor książki:

Ewa Kassala

Dane szczegółowe:
Wydawca: Videograf
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788378358183
ISBN: 978-83-7835-818-3
Data: 2021-10-05
29.56  39.90  10.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Czy jesteśmy świadkami końca starej i początku nowej ery? Zakazane ewangelie - jaką zawierały wiedzę, że na setki lat je ukryto? Kto i dlaczego to zrobił, kogo lub czego się obawiał? Czy tajemnicze źródło Q stanowi zagrożenie dla Kościoła i dogmatów, które znamy? Dlaczego w chrześcijaństwie nie ma kapłanek, kiedy i jak doszło do tego, że w Kościele odsunięto je od sprawowania ważnych funkcji? Czy opowieść o Marii Magdalenie, jej aktualność i rosnąca popularność pokazują, że w religii chrześcijańskiej brakuje energii kobiet?
Kim naprawdę była? Ukochaną Jezusa, apostołką apostołów, nierządnicą odnajdującą drogę do Jasności? A może kapłanką Izydy lub Strażniczką Bramy Światła? Jaka była jej prawdziwa misja i dlaczego w naszych czasach jej głos znów brzmi tak wyraźnie?
Od momentu, gdy jako pierwsza zobaczyła Jezusa po zmartwychwstaniu i ogłosiła to światu, na temat jej dalszych losów Biblia milczy. Jednak ślady jej obecności i podróży do Rzymu, Efezu, Egiptu czy Francji można znaleźć m.in. w niekanonicznych ewangeliach i apokryfach. Aby je poznać, autorka odbyła długą drogę. Wiedzy i natchnienia szukała np. w bogatych archiwach Watykanu, docierając do najstarszych manuskryptów i zapomnianych ksiąg.

To opowieść o wędrówce i poszukiwaniu siebie, duchowości, miłości i walce dobra ze złem. Jest jak lustro - każdy może zobaczyć w niej swoje odbicie, swoją Marię Magdalenę i dowiedzieć się, co kryją ewangelie zakazane przez wieki.

Z serii o silnych kobietach czasów Biblii przed Państwem druga część opowieści Ewy Kassali o Marii Magdalenie.

Książka "Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość" - Ewa Kassala - oprawa miękka - Wydawnictwo Videograf. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.56 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]