pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach

Autor książki:

Wioletta Sawicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 560 s.
EAN: 9788382953374
ISBN: 978-83-8295-337-4
Data: 2023-03-09
31.39 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dramatyczne dzieje polskiej rodziny ziemiańskiej z wileńskich Kresów. Trzeci tom opowieści o niezłomnych kobietach, które w czasach wzniosłych spraw i wielkiej historii, kiedy miłość przeplatała się z nienawiścią, musiały sobie radzić z trudną rzeczywistością.

Konigsberg, rok 1933, początki Trzeciej Rzeszy. Naziści pod przywództwem Hitlera dochodzą do władzy. Córka Oleńki, Marysia, ma dziewiętnaście lat i nową tożsamość. Z polskiego życia nie pamięta nic. Po śmierci swej ukochanej Joachim zabrał czteroletnią córeczkę do Prus i wychował w niemieckim duchu. Dziewczynka dorasta jako Marie von Lauen. Nieświadoma przeszłości przyjmuje oświadczyny oficera SS Klausa von Hoffenberga. Ta decyzja zaważy na życiu kolejnych pokoleń. Czy Marie dowie się, kim jest, i czy miłość pozwoli jej przetrwać okrutny czas wojny

Wioletta Sawicka - urodziła się i mieszka na Warmii. Z wykształcenia jest pedagogiem, ale zawodowo realizuje się jako dziennikarka. Jej specjalnością są reportaże. Wyciszenia od zgiełku życia szuka w warmińskich lasach i w Bieszczadach, które niezmiennie ją fascynują.

Książka "Maria. Dziewczyna z kwiatem we włosach" - Wioletta Sawicka - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 560 stron i została wydana w 2023 r. Cena 31.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.