pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Marek Aureliusz

Autor książki:

Pierre Grimal

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
EAN: 9788381960618
ISBN: 978-83-8196-061-8
Data: 2020-04-30
Obniżka! 34.36  59.00  24.64 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Marek Aureliusz - opis książki:

Poczytna i poszukiwania biografia jednego z najciekawszych cesarzy rzymskich, filozofa - stoika Marka Aureliusza, napisana przez znanego francuskiego historyka starożytności. Mówił o sobie, że z zawodu jest cesarzem, a z zamiłowania filozofem, dodając zaraz, że "Człowiek jest tyle wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmujemy". Przez późniejszą tradycję został zaliczony do tzw. pięciu dobrych cesarzy. Mówi się, że za jego czasów w cesarstwie zapanował złoty wiek. Sukcesje następowały bezkrwawo, na mocy adopcji jednego cesarza przez drugiego. Rządy Marka Aureliusza to kulminacja tej tradycji. On sam połączył ideał filozofa i władcy, o którym starożytność marzyła od czasów Platona. Jest wzorowym przykładem na skuteczność i trafność stoicyzmu jako sztuki życia i sposobu na radzenie sobie w bardzo trudnych sytuacjach.

A tych los mu nie szczędził. Filozoficzne podejście do spraw, przy których trzeba umieć powściągnąć emocje, postąpić racjonalnie i zachować zdrowy dystans uczyniły Marka Aureliusza jednym z najlepiej ocenianych rzymskich cesarzy. Przekład do nowego wydania został przez tłumacza przejrzany i miejscami udoskonalony. Książka zyskała też odświeżony zestaw ilustracji

Książka "Marek Aureliusz" - Pierre Grimal - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]