pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mało

Autor książki:

Hakan Gunday

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Skórzana
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788379997978
ISBN: 978-83-7999-797-8
Data: 2016-11-07
27.10 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Ukazująca ważkość języka i pisania powieść o przemocy wobec dzieci, agresji, ale i sile miłości, wiary i ambicji.

Mało to opowieść o chłopcu i dziewczynce, których pozornie nic nie łączy. To opowieść o Derdzie - córce strażnika wsi, która mając jedenaście lat zostaje wydana za mąż za syna szejka muzułmańskiego bractwa oraz Derdzie - będącym w tym samym wieku chłopcu - synu skazanego za rozbój na karę więzienia przestępcy. To opowieść o tym jak, przez czterdzieści lat życie przygotowało na siebie tych dwoje ociosując je wszelkimi rodzajami przemocy, by ostatecznie je ze sobą połączyć. To opowieść o tym, co było im pisane.

"W Turcji, książki Gündaya nie mają jedynie statusu bestsellerów. Zostały okrzyknięte bezsprzecznie kultowymi". Brigitte
"Mało" - po turecku "az" - to takie maleńkie słowo. Tylko A i Z. Tylko dwie litery. Między nimi mieści się jednak ogromny alfabet. I napisane w nim dziesiątki tysięcy słów i setki tysięcy zdań. Między tymi dwiema literami żyją słowa, które chciałam Ci powiedzieć, lecz nie odważyłam się ich napisać. Jedna jest początkiem, druga - końcem. Wydaje się jednak, że są dla siebie stworzone. Aby się połączyć i być czytane już razem. Jakby się odnalazły, pokonawszy każdą literę, jedną po drugiej. Jak Ty i ja. (fragment powieści)

Książka "Mało" - Hakan Gunday - oprawa Skórzana - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 312 stron i została wydana w 2016 r. Cena 27.10 zł. Zapraszamy na zakupy!