pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788328366237
ISBN: 978-83-2836-623-7
Data: 2020-07-30
26.15 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Poradnik jest prezentacją olimpijskiej dyscypliny, jaką jest wspinaczka sportowa. Zaprezentowano w nim profesjonalny sport widziany z perspektywy dziecka oraz jego trenera. Przedstawiono wszystkie trzy typy wspinaczki sportowej, zasady startów w zawodach oraz technikę wspinaczki w skale.

Wspinaczka sportowa to sport wszechstronny, ukierunkowany na równomierny rozwój całego ciała, a także na wzmocnienie pewności siebie trenującego.

W książce zaprezentowane zostały również aspekty związane z treningiem mentalnym, którego efekty widoczne są nie tylko w sporcie, ale również i w szkole. Poruszono także bardzo ważny temat związany ze zdrowiem i wpływem profesjonalnego sportu na rozwój fizyczny dziecka.

Pasja, sport, przygoda i przyjaźń - wartości te tworzą trwały elementem przedstawianej dyscypliny.

Należy pamiętać, że wspinaczka jest sportem potencjalnie niebezpiecznym i należy przejść odpowiednie szkolenie oraz przestrzegać zasad, by móc bezpiecznie ją uprawiać. Doświadczony trener krok po kroku wprowadzi Czytelników w wyjątkowy świat wspinaczkowej przygody.

Serdecznie zapraszamy do lektury!
O autorach
Małgorzata Kurek - najbardziej utytułowana polska dziecięca zawodniczka. Multimedalistka, która niejednokrotnie triumfowała na prestiżowych międzynarodowych zawodach, jak Arco Rock Junior (jako jedyna Polka dwukrotnie wygrała zawody w formacie olimpijskim), Petzen Climbing Trophy czy Youth Colour Climbing Festival Imst, 4-krotna zwyciężczyni Pucharu Polski, mistrzyni Czech, Słowacji oaz zwycięzczyni wielu innych zawodów w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Sebastian Kurek - trener II klasy wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu, wspinacz, na co dzień prowadzący treningi z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Łukasz Gruszczyński - psycholog sportu, wspinacz. Prowadzi zajęcia z treningu mentalnego.

Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Body Balance: Agnieszka Kruzel i Magdalena Prośniak

Książka "Małgosia na 8a. Poradnik wspinaczki sportowej" - Małgosia Kurek, Sebastian Kurek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.15 zł. Zapraszamy na zakupy!