pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Makowa spódnica. Kamień w wodę

Autor książki:

Zofia Mąkosa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 416 s.
EAN: 9788327164308
ISBN: 978-83-2716-430-8
Data: 2022-12-06
31.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W czasach, gdy kobiety nie powinny rzucać się w oczy, ona nosiła makową spódnicę
Jest rok 1647. Za kilka lat Rzeczpospolitą zaleje szwedzki potop. Na razie mieszkańcy polskiej wsi leżącej przy granicy z Brandenburgią i Śląskiem cieszą się pokojem. Pewnego dnia znika Dorota, córka miejscowej zielarki, Wigi. I choć pozostawia dwuletnią córeczkę, prócz Wigi nikogo to zniknięcie nie martwi Wszak taki powinien być los dziewczyny, która prowokowała otoczenie spódnicą w kolorze polnych maków i pragnęła czegoś więcej, niż należało się wiejskim kobietom.

Tymczasem trzech wysłanników królowej Ludwiki Marii Gonzagi, przemierzając Brandenburgię spustoszoną przez wojnę trzydziestoletnią, znajduje małego chłopca. Nikt nie wie, kim jest i jak się znalazł na ponurym bezludziu.

Losy bohaterów splatają się w jednym miejscu, w Karge. Odtąd ono będzie sceną ich zmagań z wojną, zarazą, ludzką zawiścią i ponurymi tajemnicami. Nie udźwignęliby tego wszystkiego, gdyby nie przyjaźń, lojalność, miłość i marzenia pozwalające wierzyć w lepszą przyszłość.

Książka "Makowa spódnica. Kamień w wodę" - Zofia Mąkosa - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 416 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.