pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rok cudów

Autor książki:

Geraldine Brooks

Dane szczegółowe:
Wydawca: Litera
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 324 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788360279519
ISBN: 978-83-6027-951-9
Data: 2013-11-04
23.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Niezwykła powieść o rozpaczy i nadziei, o wielkiej odwadze i tchórzostwie, o tym, jak jedna kobieta stawiła czoło wszystkim, aby ratować życie.

Kiedy dżuma dociera z Londynu do odległej górskiej wioski, miejscowa zielarka Anna Frith usiłuje robić co w jej mocy, by powstrzymać pochód śmierci. Mieszkańcy za namową natchnionego pastora postanawiają odizolować wieś od reszty świata. Ale gdy śmierć zaczyna nawiedzać kolejne domy, tracą wiarę w możliwość ratunku. Porzuciwszy prośby i modły, urządzają polowanie na czarownice, rzekomo winne ich nieszczęściu. Nad Anną zbierają się czarne chmury: walcząc o przetrwanie, musi stawić czoło piekłu konających ludzi, rozpadowi społeczności i pokusie grzesznej miłości... Kolejna publikowana w Polsce powieść australijskiej pisarki Geraldine Brooks oparta jest na historycznych faktach. Opisując tamten straszliwy rok 1666 - czas zarazy, wielkiego pożaru Londynu i wojny z Holandią - angielski poeta nazwał go rokiem cudów (annus mirabilis). Takim właśnie rokiem okazał się dla głównej bohaterki Anny, której życie zgotowało niejeden cios, ale zarazem dało nadzieję na odmianę losu. Rok cudów to niezwykle żywa i krzepiąca opowieść o nadziei w czasach bezdennej rozpaczy O, The Oprah Magazine Geraldine Brooks jest autorką dwóch innych powieści wydanych nakładem Cyklad: Ludzie księgi i March (nagroda Pulitzera w 2006 roku).

Książka "Rok cudów" - Geraldine Brooks - oprawa miękka - Wydawnictwo Litera. Książka posiada 324 stron i została wydana w 2013 r. Cena 23.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.