pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wendyjska Winnica. Cierpkie grona

Autor książki:

Zofia Mąkosa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 496 s.
EAN: 9788327162953
ISBN: 978-83-2716-295-3
Data: 2022-06-02
32.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Epicka opowieść z czasów wojny - rodzinne więzy, siła miłości, determinacja kobiet.

Rok 1938. W Chwalimiu, wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu, żyją ostatni potomkowie Wendów - Słowian, którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann, gorliwa luteranka, która desperacko próbuje utrzymać gospodarstwo odziedziczone po przodkach, jej córka Matylda i kuzynka Janka Kaczmarek. Życie na prowincji wydaje się toczyć niezmiennym rytmem wyznaczanym przez pory roku, jednak wielka polityka wkracza w dylematy dnia powszedniego. Ideologia faszystowska i zbliżająca się wojna nie pozostają bez wpływu na relacje międzyludzkie i budzą poczucie zagrożenia. Mieszkająca w Berlinie szwagierka Marty usiłuje przeżyć i uchronić swoje dzieci przed prześladowaniami nazistów, a Janka Kaczmarek zostaje aresztowana i oskarżona o szpiegostwo. Wreszcie pewnego dnia wojna puka do drzwi samych Neumannów i nie oszczędza im niczego.

Autorka plastycznie i wiarygodnie odtwarza rzeczywistość prowincji i stolicy III Rzeszy w przededniu i w trakcie drugiej wojny światowej, ukazując przy tym ludzki los w uniwersalnym ujęciu.

Książka "Wendyjska Winnica. Cierpkie grona" - Zofia Mąkosa - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 496 stron i została wydana w 2022 r. Cena 32.25 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.