pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Magisterium 1. Próba żelaza

Autor książki:

Holly Black, Cassandra Clare

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378855866
ISBN: 978-83-7885-586-6
Data: 2015-05-27
Cena wydawcy: 33.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Pierwsza z czterech powieści autorki bestsellerowej powieści dla młodzieży - Cassandry Clare.

Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium - szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa.

W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom.

Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.

Książka "Magisterium 1. Próba żelaza" - Holly Black, Cassandra Clare - oprawa miękka - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]