pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Magiczny świat baśni i bajek. Metafory i symbole w procesie wspomagania...
Tytuł książki:

Magiczny świat baśni i bajek. Metafory i symbole w procesie wspomagania dziecka w rozwoju

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379307272
ISBN: 978-83-7930-727-2
Data: 2015-05-07
42.67  43.00  0.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Główną ideą książki jest przybliżenie czytelnikom dwóch światów: dziecięcego i bajkowego. Te dwa światy można i warto łączyć, ponieważ baśniowa symbolika skutecznie przemawia do wyobraźni dziecka i może być najlepszą drogą do porozumienia się z nim oraz wspierania go w trudnościach. Prezentacja osiągnięć rozwoju emocjonalno-społecznego w okresie średniego dzieciństwa, a także zagrożeń i problemów, z którymi zmaga się wiele dzieci na tym etapie rozwojowym ma za zadanie uwrażliwić czytelnika na ważność przeżyć dziecka i na ich właściwą interpretację. Analiza symboli występujących w baśniach folklorystycznych oraz charakterystyka zasad tworzenia bajek terapeutycznych i stosowanych w nich mechanizmów psychologicznych wraz z przykładami autorskich bajek i ich interpretacji psychologicznych ukazuje szerokie możliwości wykorzystania bajki w oddziaływaniach mających na celu wspomaganie dziecka w rozwoju.

Pozycja ma charakter naukowo-praktyczny i jest skierowana zarówno do środowiska akademickiego: psychologów, pedagogów, studentów, jak i do praktyków pracujących z dziećmi. Polecana jest także rodzicom, którzy pragną zrozumieć emocje, zachowania i problemy swoich dzieci oraz wspomóc je w zmaganiu się z trudnościami i z nowymi wyzwaniami rozwojowymi.

Książka "Magiczny świat baśni i bajek. Metafory i symbole w procesie wspomagania dziecka w rozwoju" - Ewa Zawadzka, Anita Rawa-Kochanowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2015 r. Cena 42.67 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ewa Zawadzka, Anita Rawa-Kochanowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W kręgu aktywności twórczej - okładka książki
W kręgu aktywności twórczej Stanisław L. Popek
Terapia dialektyczno-behawioralna - okładka książki
Terapia dialektyczno-behawioralna DBT Matthew McKay, Jeffrey C. Wood, Jeffrey Brantley
Produkty podobne:
Dziecko a rozwód. Bajki dla dzieci - okładka książki
Dziecko a rozwód. Bajki dla dzieci rozwodzących... Agnieszka Lewicka-Zelent, Katarzyna Korona
Ścieżki baśni - okładka książki
Ścieżki baśni Jadwiga Wais