pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Magia rzeczywistości. Skąd wiemy, co jest prawdziwe?

Autor książki:

Richard Dawkins, Dave McKean

Dane szczegółowe:
Wydawca: CIS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 250x195 mm
EAN: 9788361710325
ISBN: 978-83-6171-032-5
Data: 2018-05-25
56.39  79.90  23.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

RICHARD DAWKINS, zwany też "księciem ewolucjonizmu" - a czasem "rottweilerem Darwina" - jest jednym z najwybitniejszych współczesnych biologów i jednym z najlepszych popularyzatorów nauki. Jest twórcą kilku programów telewizyjnych, autorem setek artykułów i kilkunastu książek, tłumaczonych na dziesiątki języków i czytanych przez miliony ludzi na całym świecie.

Do tej pory jednak Dawkins swoje książki - nawet te popularnonaukowe - kierował do dorosłych czytelników. Magia rzeczywistości to w jego dorobku coś zupełnie nowego, po raz pierwszy bowiem autor Samolubnego genu i Boga urojonego zwraca się do młodego czytelnika, którego z całą mocą swego talentu pragnie przekonać do najwspanialszej magii, magii natury, a więc magii rzeczywistości właśnie, oraz do najwspanialszego osiągnięcia człowieka, z którym żadne cudy, mitologie i religie nie mogą się równać: do NAUKI i naukowego wyjaśniania świata.

W tym trudnym przedsięwzięciu (młodzi ludzie na całym świecie są najbardziej wymagającymi czytelnikami) profesorowi Dawkinsowi pomaga Dave Mc Kean, jeden z najwyżej cenionych współczesnych grafików, współautor książek wydawanych z tak znanymi pisarzami jak Stephen King, Neil Gaiman czy Ray Bradbury, autor setek albumów i komiksów, tysięcy okładek, kilku własnych filmów, a także twórca postaci do dwóch filmów o Harrym Potterze.

Współpraca tej dwójki nie mogła się nie powieść. Sukces angielskiego i amerykańskiego wydania Magii rzeczywistości (wiele tygodni na liście bestsellerów Amazona) to tylko jeden z dowodów. Tłumaczenia na kilkanaście języków to dowód kolejny.

Książka "Magia rzeczywistości. Skąd wiemy, co jest prawdziwe?" - Richard Dawkins, Dave McKean - oprawa twarda - Wydawnictwo CIS. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2018 r. Cena 56.39 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]