pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
książka:

Logopedyczne Zabawy cz.5 - mowa bezdźwięczna

Dane szczegółowe:
Producent: KOMLOGO
Oprawa: miękka
EAN: 5900238482737
ISBN: 5900238482737
Data: 2021-02-03
Cena wydawcy: 107.61 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Program składa się z następujących modułów:
PODPISZ I POWIEDZ - ćwiczenia zawarte w grze są pomocne przy utrwalaniu głosek opozycyjnych w wyrazach (w różnych pozycjach). Zadaniem dziecka jest wybieranie kolejnych liter i układanie podpisu do pokazanego na ekranie obrazka. Litery układa się przy pomocy kursora myszy (metodą przeciągnij i upuść ). W poziomie średnio dodatkowo pojawia się głoska opozycyjna, natomiast w poziomie dużo oprócz głoski opozycyjnej pojawiają się dwie losowe litery. Podnosi to nieznacznie stopień trudności, oraz uatrakcyjnia program.
DOPASUJ OBRAZEK - w kwiatku jest ukryta głoska. Zadaniem dziecka jest odnajdowanie obrazków znajdujących się na listku, które mają tę samą głoskę co obrazek w kwiatku. Klikając prawym przyciskiem myszy w obrazek zostanie on powiększony i zostanie wypowiedziana jego nazwa. Natomiast klikając lewym przyciskiem myszy na obrazku z kwiatka pojawi się szukana głoska, a lektor ją wypowie. Dla liczby zadań MAŁO należy z 6 obrazków wybrać 3 właściwe. Dla liczby zadań ŚREDNIO należy z 8 obrazków wybrać 4 właściwe. Dla liczby zadań DUŻO należy z 10 obrazków wybrać 5 właściwych.
JAKA GŁOSKA - w grze należy przeciągnąć głoskę na obrazek, w którym ona występuje. Klikając lewym przyciskiem myszki na głosce lektor wypowie ją.
CO NIE PASUJE - ćwiczenie polega na wybieraniu obrazka, który nie pasuje pod względem wymowy do pozostałych obrazków pokazanych na ekranie (np. śruba, śnieg, stokrotka, ślimak). Zadaniem dziecka jest wypowiedzenie nazw obrazków, a następnie wybranie niepasującego obrazka.
ZŁAP OBRAZEK - to gra dynamiczna polegająca na wybraniu obrazków, które w nazwie mają głoski znajdujące się na ciężarówce.
NAGRAJ I ODTWÓRZ - to bardzo prosty rejestrator dźwięku. Umożliwia nagranie wymowy dziecka i porównanie jego wymowy np. na początku i końcu terapii.

Wymagania systemowe:
- Windows 98 lub nowszy (7/8/10)
- procesor Pentium, 233 MHz
- RAM 128 MB - Win 98, 256 MB - Win XP
- 250 MB wolnego miejsca na dysku twardym
- CD-ROM
- grafika 800 x 600, Hi-color
- karta dźwiękowa zgodna z MS Windows

Książka "Logopedyczne Zabawy cz.5 - mowa bezdźwięczna" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo KOMLOGO.