pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Logopedyczne przygody z Szafikiem. Przewodnik dla dzieci z zaburzoną wymową głosek szeregu szumiącego

Dane szczegółowe:
Wydawca: HARMONIA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788371346699
ISBN: 978-83-7134-669-9
Data: 2013-10-30
pozycja niedostępna

Opis książki:

Książeczka zawiera ciekawe zagadki, krzyżówki, gry, rebusy oraz rymowanki i inne zadania, które uprzyjemnią dzieciom ćwiczenie prawidłowej wymowy. Zadania są ułożone według ściśle określonego schematu terapii logopedycznej.

Publikacja przygotowuje dziecko do prawidłowej realizacji głosek szeregu szumiącego, ale zawiera także materiał wyrazowo-obrazkowy przeznaczony do utrwalania już wywołanych głosek. Dodatkowo zamieszczono ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne, przydatne na każdym etapie terapii. Zróżnicowana kolorystyka poleceń wprowadza podział zadań ze względu na stopnień trudności. Taki zabieg ma ułatwić dopasowanie odpowiedniego ćwiczenia do wieku i posiadanych umiejętności dziecka. Poradnik został opracowany tak, aby motywować dzieci do ćwiczeń logopedycznych, bawić je i uczyć. Korzystanie z książeczki jest ułatwione dzięki Szofikowi, sympatycznemu i zabawnemu chłopcu, który oprowadza po przewodniku, daje pożyteczne rady i praktyczne wskazówki.

Z poradnikiem mogą pracować maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać (z małą pomocą dorosłego), ale również dzieci, które samodzielnie odczytują polecenia i rady Szofika.

Publikacja została zrecenzowana przez dr Ewę Kowalewską.

Książka "Logopedyczne przygody z Szafikiem. Przewodnik dla dzieci z zaburzoną wymową głosek szeregu szumiącego" - Magdalena Bochniak, Monika Domańska-Ożga - oprawa miękka - Wydawnictwo HARMONIA. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2013 r.