pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Liturgia Wielkiego Tygodnia w rzymskich księgach liturgicznych od VIII do XII wieku

Autor książki:

Karol Litwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
EAN: 9788374389921
ISBN: 978-83-7438-992-1
Data: 2022-07-15
29.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wyjątkowym i niewątpliwie najważniejszym okresem roku liturgicznego dla chrześcijan tradycji zachodniej jest Święte Triduum Paschalne i poprzedzające go dni Wielkiego Tygodnia. Liturgia tego czasu wspomina i zarazem uobecnia wydarzenie paschalne Jezusa Chrystusa, którego kulminacją jest męka, śmierć i chwalebne zmartwychwstanie.

Celebracje Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego mają niezwykle bogatą historię i dzięki tradycji przekazywanej kolejnym pokoleniom wierzących w Chrystusa ukazują piękno i splendor (ars celebrandi) kształtujących się obrzędów upamiętniających paschę (pesach) Mesjasza.

Celem niniejszej książki jest przybliżenie liturgii Wielkiego Tygodnia, zawartej w rzymskich księgach liturgicznych w niezwykle interesującym - choć jeszcze w polskiej literaturze liturgicznej rzadko podejmowanym i mało znanym - okresie od VIII do XII wieku.

Książka "Liturgia Wielkiego Tygodnia w rzymskich księgach liturgicznych od VIII do XII wieku" - Karol Litwa - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]