pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Liturgia Wielkiego Tygodnia
Liturgia Wielkiego Tygodnia 34.91 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu...
książka:

Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu Polski

Dane szczegółowe:
Producent: Pallotinum
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
ISBN: 83-7014-540-X
Data: 2009-05-21
Cena wydawcy: 17.00 złpozycja niedostępna

Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu Polski - opis książki:

Kiedy myślimy o celebracji i uczestnictwie w Eucharystii, na ołtarzu Pana zawsze obecny jest Mszał. Bez tej wyjątkowej, najważniejszej z ksiąg liturgicznych, trudno sobie dziś wyobrazić piękną rzymską celebrację.
Ukazało się długo oczekiwane nowe Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego. Mszał świadczy o prawie modlitwy Kościoła rzymskiego i jednocześnie chroni przekazany przez nowsze Sobory depozyt wiary, a z drugiej strony stanowi duży krok naprzód w liturgicznej tradycji (Wstęp, nr 10). W ten sposób Kościół, pozostając wierny swemu zadaniu nauczyciela prawdy i strzegąc "rzeczy starych", czyli depozytu tradycji, spełnia również obowiązek rozważania i roztropnego stosowania "rzeczy nowych" (por. Mt 13,52).

Dekretem Prymasa Polski z 12 grudnia 2003 roku przekazano do druku przekład polski "Ogólnego wprowadzenia do Mszału Rzymskiego ". Przekład ten, przyjęty przez Konferencję Episkopatu Polski, został potwierdzony przez Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Dekretem z dnia 6 listopada 2003 r.
Przepisy zawarte w tym Wprowadzeniu w Polsce weszły w życie od Środy Popielcowej 25 lutego 2004 roku. Dodatkowo publikacja zawiera Wskazania Episkopatu Polski, które precyzują wiele wątpliwości związanych z konkretnymi sytuacjami w liturgii.

Książka „Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu Polski” - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum.

Książka posiada 132 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ogólne wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz Wskazania Episkopatu..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Łatwo się starzeć, ale trudniej - okładka książki
Łatwo się starzeć, ale trudniej dojrzewać Ingrid Trobisch-Youngdale, Lauren Youngdale