pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Listy Napoleona i Józefiny
Listy Napoleona i Józefiny 22.62 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Listy z Afryki
Listy z Afryki 20.40 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Beksiński  - Dmochowski. Listy
Beksiński - Dmochowski. Listy 1999-2003 34.48 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Listy do Redaktorów Wiadomości
książka:

Listy do Redaktorów Wiadomości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Kontra
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 747 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9780907652960
ISBN: 978-09-0765-296-0
Data: 2018-06-13
pozycja niedostępna

Listy do Redaktorów Wiadomości - Józef Mackiewicz, Barbara Toporska - opis książki:

"Ponieważ Pan przechowuje listy - jak się domyślam - dla potomności - będę je teraz pisała złośliwie."
"... będę pisała już tylko na korektach, bo to tak, jakby się miało taśmę magnetofonową - co za przyjemność mówić wtedy?! Ach, naprawdę, dużo rzeczy jest wartych i ładnych tylko dlatego, że giną."
Polacy łatwiej opanowują sztukę pisania niż czytania. Chętniej piszą niż czytają. Więcej piszą niż czytają. Czasami nawet - lepiej piszą niż czytają.

Ten niewątpliwie polski fenomen można obserwować przede wszystkim w "listach do redakcji". Prawie na całym świecie każde pismo ma rubrykę "listów do redakcji". Rubryka musi być popularna, skoro niektóre magazyny, jak TIME, drukują ją na pierwszych stronach. "Listy do redakcji" spełniają wiele funkcji, m. in. i tę, że demistyfikują rolę piszących zawodowo. Czytelnik poprawia, uzupełnia, kontruje. Jestem dość pilną czytelniczką prasy, i zawsze czytam "listy do redakcji". I nie pamiętam ani jednego wypadku, żeby amerykański, angielski, niemiecki autor "listu do redakcji" polemizował z przekręconym przez siebie, czyli źle odczytanym, artykułem. Tymczasem w naszej prasie jest to zjawisko nagminne. Większość naszych "polemik prasowych" polega na tym, że po artykule następuje "list" lub "listy", po czym autor artykułu poczuwa się do obowiązku prostować przypisane mu na zasadzie złego odczytania poglądy. "Ponieważ Pan przechowuje listy - jak się domyślam - dla potomności - będę je teraz pisała złośliwie."
"... będę pisała już tylko na korektach, bo to tak, jakby się miało taśmę magnetofonową - co za przyjemność mówić wtedy?! Ach, naprawdę, dużo rzeczy jest wartych i ładnych tylko dlatego, że giną."
Polacy łatwiej opanowują sztukę pisania niż czytania. Chętniej piszą niż czytają. Więcej piszą niż czytają. Czasami nawet - lepiej piszą niż czytają.

Ten niewątpliwie polski fenomen można obserwować przede wszystkim w "listach do redakcji". Prawie na całym świecie każde pismo ma rubrykę "listów do redakcji". Rubryka musi być popularna, skoro niektóre magazyny, jak TIME, drukują ją na pierwszych stronach. "Listy do redakcji" spełniają wiele funkcji, m. in. i tę, że demistyfikują rolę piszących zawodowo. Czytelnik poprawia, uzupełnia, kontruje. Jestem dość pilną czytelniczką prasy, i zawsze czytam "listy do redakcji". I nie pamiętam ani jednego wypadku, żeby amerykański, angielski, niemiecki autor "listu do redakcji" polemizował z przekręconym przez siebie, czyli źle odczytanym, artykułem. Tymczasem w naszej prasie jest to zjawisko nagminne. Większość naszych "polemik prasowych" polega na tym, że po artykule następuje "list" lub "listy", po czym autor artykułu poczuwa się do obowiązku prostować przypisane mu na zasadzie złego odczytania poglądy."

Książka „Listy do Redaktorów Wiadomości” - oprawa twarda - Wydawnictwo Kontra.

Książka posiada 747 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Listy do Redaktorów Wiadomości"
Józef Mackiewicz, Barbara Toporska - autor m.in.:
Athena noctua - okładka książki
Athena noctua Barbara Toporska;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bohaterowie, renegaci, zdrajcy - okładka książki
Bohaterowie, renegaci, zdrajcy ... Paweł P. Wieczorkiewicz