pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Listy do Luizy. Seria: Wielcy pisarze w nowych przekładach

Autor książki:

Gustave Faubert

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sic
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788366370012
Data: 2019-10-08
33.46 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Ułożona przez Ryszarda Engelkinga księga listów przedstawia burzliwą historię chyba jedynej miłości Flauberta, która przypomina trwały związek - wobec Luizy Colet ten oddany sztuce samotnik zdobył się na maksimum tego, na co było go stać. Wyjątkowość tej relacji na tle innych, czysto seksualnych i przelotnych więzi, dla Gustawa oczywista, umyka jednak Luizie, która żąda niemożliwego: chce, aby Flaubert kochał ją w bardziej konwencjonalny sposób.

Perswazje Gustawa, który stara się przekonać o swoim uczuciu, w serii oryginalnych analiz objaśnia swoje zachowanie i odpiera zarzuty o rzekomą oschłość, to jeden z dwóch wielkich tematów tej książki. Drugim jest Pani Bovary i praca nad nią, o której autor pasjonująco opowiada, dając wykład swojej estetyki powieściowej.

Wybór zawiera ponad trzy czwarte listów Flauberta, niektóre we fragmentach. "Większe i poważniejsze luki w tej korespondencji - pisze we wstępie tłumacz - wynikają z braku listów Luizy. Znamy jedynie bruliony kilku, które czytelnik znajdzie tu w całości. Głos Luizy słychać również w cytatach z jej listów przywoływanych nierzadko w odpowiedziach Flauberta i - pełniej - we fragmentach Memorandów, datowanych notatek, z których wybrano praktycznie wszystko, co odnosiło się do Gustawa, i chronologicznie wpleciono między jego listy. Przytoczono także kilkanaście listów napisanych przez świadków opowiadanych wydarzeń". Powstała właściwie powieść w listach, która na przykładzie Gustawa i Luizy odkrywa cały świat miłosnych cierpień i rozkoszy.

Książka "Listy do Luizy. Seria: Wielcy pisarze w nowych przekładach" - Gustave Faubert - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sic. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.46 zł. Zapraszamy na zakupy!