pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wiek XX widziany z Moskwy. Niech jednak będzie pochwalony!

Autor książki:

Nina Mole-Bielutin

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 591 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788374413107
ISBN: 978-83-7441-310-7
Data: 2006-01-10
33.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka oparta jest wyłącznie o fakty. Fakty dwóch kategorii. Odnoszące się do wielkich procesów dziejowych i do życia osobistego, a niejako na tle ogromnych przemian.

Autorka, silnie związana ze sferą rosyjskiej kultury i zajmująca poczesne miejsce na firmamencie moskiewskiej elity kulturowej, w zrozumiałej mierze poświęca szczególną uwagę właśnie wydarzeniom w sferze rosyjskiej architektury, sztuki czy literatury.

Oczywiście obok polityki, która w państwie radzieckiego typu prawie zawsze oficjalnie decydowała o zakresie możliwości twórczych. Inna sprawa, że z upływem czasu w sposób mniej skrajny, dopuszczający takie przypadki, jak opisywana w książce podmoskiewska szkoła zakazanej twórczości plastycznej.

Głównymi indywidualnymi bohaterami narracji są Polacy. Polska rodzina Bielutinów, w szczególności Ely Bielutin, mąż autorki. Wybitna indywidualność, potępiona przez przywódców KPZR- zwłaszcza pod wpływem znanego dogmatyka Susłowa- w wyniku ich wizyty na słynnej wystawie "Maneż 1962”. Wiele uwagi autorka poświęca jednak także świetnie jej znanemu środowisku twórców rosyjskich, częściowo podporządkowanemu obowiązującym regułom, lecz w każdym nieledwie okresie wydającemu z siebie postacie oryginalne, nie poddające się schematom. Bez względu na konsekwencje.

fragment wstępu

Książka "Wiek XX widziany z Moskwy. Niech jednak będzie pochwalony!" - Nina Mole-Bielutin (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 591 stron i została wydana w 2006 r. Cena 33.52 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.