pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nie dochodzą tylko listy nienapisane
Tytuł książki:

Nie dochodzą tylko listy nienapisane

Autor książki:

Michaił Szyszkin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 145x235 mm
EAN: 9788373924314
ISBN: 978-83-7392-431-4
Data: 2013-12-04
25.21  35.00  9.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Nie dochodzą tylko listy nienapisane - Michaił Szyszkin - opis książki:

Na pozór banalna historia. Ona i on. Spotkanie na letnisku. Pierwsza miłość. Listy pełne najintymniejszych zwierzeń. Potem wybucha wojna - on musi jechać do Chin, tam walczyć, cierpieć, może nawet zginąć. Korespondencja jednak trwa nieprzerwanie, stając się odbiciem życia z jego radościami i - częściej - dramatami. Konflikt między rodzicami a dziećmi, związek bez miłości, zdrada, niespełniona potrzeba macierzyństwa, śmiertelna choroba - wszystko to zostaje przelane na papier. Listy bowiem są swoistą kapsułą czasu i zawsze znajdują adresata. Nawet jeśli czas biegnie innym torem dla niej i innym dla niego, a przeszłość miesza się z teraźniejszością. Do spotkania kochanków dochodzi bowiem w listach. Tam, gdzie są miłość i śmierć, jest też odrodzenie.

Michaił Szyszkin (ur. 1961) uchodzi za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich, co potwierdzają liczne nagrody oraz przekłady na kilkanaście języków. Studiował romanistykę i germanistykę w Moskiewskim Instytucie Pedagogicznym. Po ukończeniu nauki imał się różnych zawodów (był m.in. dziennikarzem i nauczycielem), zanim w 1993 roku opublikował w piśmie Znamia swoje pierwsze opowiadanie. W tym samym roku ukazała się jego debiutancka powieść - Wsiech ożydajet odna nocz. Następna powieść, Wziatije Izmaiła (2000), została uhonorowana Rosyjską Nagrodą Bookera, a kolejna, Włos Wenery (2005, wyd. pol. Noir sur Blanc, 2008) - nagrodą Nacjonalnyj Bestseller. Jego największym dotychczasowym sukcesem okazała się powieść z 2010 roku Nie dochodzą tylko listy nienapisane, która odniosła podwójne zwycięstwo w konkursie Bolszaja Kniga, wygrywając w głosowaniu zarówno jury, jak i czytelników. Od 1995 roku Szyszkin mieszka w Zurychu. Pisze także w języku niemieckim. W semestrze jesiennym 2009 roku wykładał na Washington and Lee University w stanie Wirginia. Trzykrotnie żonaty, ma po jednym synu z każdego małżeństwa.

W 2013 roku odmówił reprezentowania Rosji na Międzynarodowych Targach Książki w USA Book Expo Ameryki 2013" z powodów politycznych (Frankfurter Rundschau donosi, że rosyjski pisarz Michał Szyszkin w liście otwartym do Federalnej Agencji Do Spraw Druku i Komunikacji Masowej oświadczył, że rezygnuje z uczestnictwa w nowojorskich targach książki, gdyż wstyd mu za swój kraj... ) Proza Szyszkina odznacza się prostym językiem i nowoczesną formą, ale pod względem treści nawiązuje do najlepszych tradycji literatury rosyjskiej i europejskiej. Krytycy widzą w nim spadkobiercę Czechowa, Bunina, Nabokova, a także Joyce a, wskazują na bogactwo słowa, muzykalność i elastyczność frazy. Sam pisarz, spytany w wywiadzie o swojego literackiego mistrza, wskazał na Aleksandra Goldsteina. Przyznaje się również do fascynacji twórczością filmowca Andrieja Tarkowskiego i kompozytora Alfreda Schnittke. A kim jest Szyszkow w oczach czytelników Z pewnością wnikliwym obserwatorem ludzi i świata, erudytą, trochę poetą, trochę filozofem, ale i romantykiem. Miłość i zmysłowa erotyka zajmują w jego dziełach ważne miejsce.

Książka „Nie dochodzą tylko listy nienapisane” - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2013 r. Cena 25.21 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Nie dochodzą tylko listy nienapisane"
Michaił Szyszkin - autor m.in.:
Włos Wenery - okładka książki
Włos Wenery Michaił Szyszkin;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko - okładka książki
Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie... Oksana Zabużko, Iza Chruślińska
Cynkowi chłopcy. Seria: reportaż - okładka książki
Cynkowi chłopcy. Seria: reportaż Swietłana Aleksijewicz
Produkty podobne:
W poszukiwaniu siebie - okładka książki
W poszukiwaniu siebie Monika Nowacka
Wyśniłam cię, córeczko - okładka książki
Wyśniłam cię, córeczko Diane Chamberlain
Pierwsza na liście - okładka książki
Pierwsza na liście Magdalena Witkiewicz
Równonoc - okładka książki
Równonoc Anna Fryczkowska
Niebieska sukienka. Tom 2 - okładka książki
Niebieska sukienka. Tom 2 Grażyna Jeromin-Gałuszka