pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Liryka Cypriana Norwida
Tytuł książki:

Liryka Cypriana Norwida

Autor książki:

Piotr Chlebowski, Włodzimierz Toruń

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Oprawa: miękka
Ilość stron: 496 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788373061590
ISBN: 83-7306-159-2
Data: 2006-03-10
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jest to bez wątpienia centrum jego twórczości. Bez niej i bez nowatorstwa, jakie w sobie niesie, o ileż uboższa byłaby nasza, także współczesna, poezja. Silnie uobecniona w niej rzeczywistość ludzkiego doświadczenia, ludzkiej dojrzałości egzystencjalnej, trudnej, bo kreślonej z "głębi samego siebie ruin", sprawia, że chętnie nazywamy ją "pamiętnikiem artysty"; spłaszczonym niekiedy dydaktyzmem, lecz nie pisanym "doktryn aromatem". Jej najwspanialsze realizacje należą do purpurowych kart nie tylko rodzimej, ale również światowej literatury.
Liryczna poezja Norwida - bo o niej oczywiście mowa - stanowi przedmiot zgromadzonych w tomie szkiców i rozpraw wielopokoleniowego zespołu norwidologów z różnych ośrodków badawczych kraju. Wybrany temat - bodaj najlepiej reprezentowany i opisany w norwidologii, ale zarazem trudny i wymagający - starano się ująć w książce w miarę wszechstronnie. Chodziło zarówno o poszukiwanie uniwersalnego klucza do całej liryki autora Vade-mecum, jak i o aspektowe i interpretacyjne zbliżenia do bardziej szczegółowych jej zagadnień oraz do wybranych tekstów.

Książka "Liryka Cypriana Norwida" - Piotr Chlebowski, Włodzimierz Toruń (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]