pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Liderzy Podziemia Solidarności 1

Autor książki:

Marek Żejmo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Freedom & Liberty
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 86 s.
EAN: 9788366800625
ISBN: 978-83-6680-062-5
Data: 2021-10-21
22.97  27.90  4.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka - pierwsza z serii Liderzy podziemia Solidarności - jest zapisem rozmów z Bogdanem Borusewiczem, inicjatorem strajku Sierpień 80. Autor publikacji przedstawia wypowiedzi bez istotnych ingerencji redakcyjnych, ukazując Solidarnoś i mitologiczny już Sierpień 80 poprzez indywidualne odczucia i doświadczenia człowieka, który był jednym z bezpośrednich kreatorów tych wydarzeń. Dla Czytelników to niezwykła okazja, aby ujrzeć ten ważny okres w najnowszej historii Polski i Europy z perspektywy jej twórców, którzy wspominają i oceniają go nie tylko poprzez pryzmat własnych poświęceń, ale także nie tracąc szerszego horyzontu rozwoju kraju.


Siedziałem z oskarżonym o szpiegostwo, bałem się o niego, to był porządny człowiek. W każdej celi był jakiś polityczny osadzony i zawsze też agent. Wiedziałem, że trzeba kombinować, bo jak powiem prawdę, to zaraz następnych zapuszkują. Opowiadałem więc takie bajki - że spotkałem kogoś, że to był student Politechniki i nazywał się Andrzej? Dał mi pieniądze, zrobiłem ulotki, dałem mu ulotki? Trzeba było jakoś uzasadnić, dlaczego te ulotki znalazły się na przykład na Politechnice. Zostałem rozpoznany przez kobietę i faceta, którzy widzieli, jak rozrzucałem ulotki w kolejce. Zgłosili się na milicję z ulotką i potem mnie rozpoznali. Ale inni nie, więc ten wymyślony Andrzej tłumaczył wszystko. Oni szukali Andrzeja, pokazali mi ponad 400 zdjęć Andrzejów, studentów wszystkich uczelni Wybrzeża. Zgodnie z prawdą odpowiadałem, że to nie ten, to nie ten, to nie ten?
Fragment książki

Książka "Liderzy Podziemia Solidarności 1" - Marek Żejmo - oprawa miękka - Wydawnictwo Freedom & Liberty. Książka posiada 86 stron i została wydana w 2021 r. Cena 22.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]