pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Liderzy Podziemia Solidarności 5

Autor książki:

Marek Żejmo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Freedom & Liberty
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 105 s.
EAN: 9788366800649
ISBN: 978-83-6680-064-9
Data: 2021-10-21
24.82  29.90  5.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Piąta część serii Liderzy podziemia Solidarności poświęcona została Arkadiuszowi Aramowi Rybickiemu i Mirosławowi Rybickiemu. Seria przedstawia mówioną historię podziemia Solidarności, dając Czytelnikowi niezwykłą okazję, aby bezpośrednio poznać odczucia i doświadczenia twórców tego ważnego okresu w historii Polski i Europy. Rozmowy pozwalają poznać nie tylko sferę faktografii, ale także język czy formę wypowiedzi - zmieniła się przecież kultura oraz świadomość polityczna społeczeństwa. W niniejszym zeszycie po raz pierwszy w druku zawarto ostatnią wypowiedź Arkadiusza Rybickiego, przedstawiającą jego rolę w Solidarności. Natomiast zapis rozmowy z Mirosławem Rybickim pokazuje, jak istotna była jego rola w druku pism i materiałów opozycyjnych.

W tym momencie za oknami rozległ się wielki hałas. Wyjrzeliśmy, zauważyliśmy, że zajeżdżają dziesiątki samochodów ZOMO i wysypują się setki ZOMO-wców. Został stworzony kordon. W te pędy włączyliśmy syreny alarmowe, które mieliśmy w otwartych oknach. Na całą ulicę Grunwaldzką rozległo się wielkie wycie syren. Przez megafony zaczęliśmy nawoływać pomocy (...). Zatrzasnęliśmy kratę metalową, będąc przekonani, że takiej kraty nikt nie będzie w stanie sforsować. Ale po schodach tupot dziesiątek butów, wszyscy do tej kraty - szczęk i krata rozwalona. Wpada kapitan Wasilewski z pistoletem w ręku. I za nim setki ZOMO-wców i tajniaków, całe pomieszczenie wypełnili. Uzbrojeni w kałasznikowy i łomy, nastawieni na walkę - a tutaj nasza ekipa z tego BIPS-u, nieuzbrojona, i kobieta w ciąży.

Fragment książki

Książka "Liderzy Podziemia Solidarności 5" - Marek Żejmo - oprawa miękka - Wydawnictwo Freedom & Liberty. Książka posiada 105 stron i została wydana w 2021 r. Cena 24.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]