pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

LIBERUM VETO

Autor książki:

Władysław Konopczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Graf-ika
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 421 s.
Wymiar: 170x245 mm
EAN: 9788365602411
ISBN: 978-83-65602-41-1
Data: 2018-05-10
51.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Tytuł ważny dla badaczy dziejów historii Rzeczypospolitej szlacheckiej. Należy do jednej z ważniejszych prac opisujących fenomen polskiego liberum veto. Polskę przedstawiono m.in. na tle innych państw w celu porównania i omówienia historii powstania i działania zasady liberum veto. Autor stara się obiektywnie i szczegółowo opisać reformy i ich skutki na terenie Rzeczypospolitej oraz wpływ liberum veto na politykę XVII i XVIII wieku.

"Pisałem te książkę dla ludzi myślących i pragnących myśleć. Przy tym dla ludzi, którzy nie boją się patrzeć w oczy prawdzie historycznej, chociażby najsmutniejszej. Ktokolwiek więc uważa historię za romans uzasadniony źródłowo, kto szuka w niej tylko podniety dla swej wyobraźni bez pogłębienia rozumowego, ten niech poświęci swoje "niepróżnujące próżnowanie" innej lekturze. (...)
Pisałem bez żadnej tendencji politycznej ani społecznej. Temat jest zbyt poważny, by się godziło zniekształcić go i wyzyskiwać dla powszednich celów publicystycznych. Czasy nasze są też poważne i wymagają trzeźwego porachunku z przeszłością. Dziś chodzi o co innego, chodzi o mądrą budowę państwa. Budowniczym nowej Polski przystoi pogląd na dzieje surowy a sprawiedliwy, ścisły a nieubłagany, taki właśnie pogląd, jaki przyświecał epoce Sejmu Czteroletniego i Księstwa Warszawskiego. Osiągnąć i zachować ten krytyczny punkt widzenia, było jedyną z góry powziętą dążnością autora."

Książka "LIBERUM VETO" - Władysław Konopczyński - oprawa twarda - Wydawnictwo Graf-ika. Książka posiada 421 stron i została wydana w 2018 r. Cena 51.12 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.