pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Leonardo da Vinci

Autor książki:

Walter Isaacson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 800 s.
Wymiar: 215x150 mm
EAN: 9788367710015
ISBN: 978-83-6771-001-5
Data: 2023-03-14
78.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Najnowsza książka autora bestsellerów Steve Jobs i Innowatorzy pobudzający wyobraźnię literacki portret Leonarda da Vinci. Odwołując się do liczących tysiące stron notatników geniusza, a także do najnowszych odkryć związanych z jego życiem i dorobkiem, Walter Isaacson snuje porywającą opowieść i po mistrzowsku splata wątki twórczości artystycznej Leonarda z jego dokonaniami naukowymi.

Spod pędzla Leonarda wyszły dwa najsłynniejsze obrazy w historii malarstwa: Ostatnia Wieczerza i Mona Lisa. On sam uważał się jednak nie tylko za malarza, ale też za naukowca i inżyniera. Z pasją graniczącą niekiedy z obsesją prowadził nowatorskie badania nad anatomią człowieka, skamieniałościami, ptakami, maszynami latającymi, botaniką, geologią i sztuką projektowania broni. Niezwykła umiejętność łączenia nauk humanistycznych i przyrodniczych której symbolem stał się Człowiek witruwiański uczyniła Leonarda jednym z najbardziej kreatywnych geniuszy w dziejach ludzkości.

Łączenie różnorodnych pasji, tak jak z upodobaniem robił to Leonardo, wciąż pozostaje najlepszym sposobem na rozbudzenie w sobie twórczej inwencji. Życiorys Leonarda nieślubnego dziecka, homoseksualisty, mańkuta i wegetarianina, mającego problemy z koncentracją i ocierającego się czasem o herezję to także najlepszy dowód na to, że outsider nie musi stać na straconej pozycji. Jego historia uświadamia nam, jak ważne jest, by nieustannie podsycać głód wiedzy, być gotowym do podawania jej w wątpliwość i mieć odwagę myśleć inaczej.

Książka "Leonardo da Vinci" - Walter Isaacson - oprawa twarda - Wydawnictwo Insignis. Książka posiada 800 stron i została wydana w 2023 r. Cena 78.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.