pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Różewicz. Rekonstrukcja

Autor książki:

Magdalena Grochowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytutu Reportażu
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 536 s.
EAN: 9788366778337
Data: 2021-12-09
43.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Na pytanie: Kim jesteś, Tadeusz Różewicz odpowiedział przed laty: Kto mnie uważnie czyta, ten wie.

Z jego utworami w ręku Magdalena Grochowska podąża za nim przez krajobrazy, wśród których wzrastał, przez idee, które go kształtowały, i przez historię, która przełamała jego los. W pierwszym tomie reporterskiej biografii poety autorka wnika w dzieje rodziny. Rekonstruuje okoliczności, w jakich żydowska dziewczynka - matka Różewicza - opuściła swe gniazdo, a później wymknęła się Zagładzie. Odtwarza dramat żołnierza AK, którego presja polityczna uczyniła dezerterem. I dramat człowieka poparzonego wojną, który zrewolucjonizował polską poezję, choć po Auschwitz miała zamilknąć. Grochowska opowiada czule o jego powrocie do życia w latach krakowskich i gliwickich, o Różewiczu mężu, ojcu, synu. Ukazuje uwikłanie w socrealizm i uwolnienie, narodziny Różewicza dramatopisarza.

Magdalena Grochowska nie odpowiada wprost na pytanie o to, jakim był człowiekiem, ale odsłania jego nieznane dotąd twarze.

Książka "Różewicz. Rekonstrukcja" - Magdalena Grochowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Fundacja Instytutu Reportażu. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2021 r. Cena 43.21 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.