pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Lenin

Autor książki:

Antoni F. Ossendowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 155x215 mm
EAN: 9788375651324
ISBN: 978-83-7565-132-4
Data: 2010-11-18
26.82  39.17  12.35 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Światowy bestseller lat trzydziestych XX wieku książka demaskatorska zdzierająca maskę rewolucji październikowej i odsłaniająca prawdziwe oblicza jej przywódców oraz mechanizmy ich postępowania a jednocześnie dogłębna analiza i surowa ocena systemu komunistycznego. Uznano ją za antyradziecki paszkwil. Obraz rewolucji od kuchni zapada w pamięć tym bardziej że jest to zapis wnikliwych obserwacji naocznego świadka wydarzeń.

Książka "Lenin" - Antoni F. Ossendowski - oprawa miękka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 420 stron i została wydana w 2010 r. Cena 26.82 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: off; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-10-26
Paradoksalnie Lenin Ossendowskiego dla człowieka urodzonego w PRL nabiera cech ludzkich. Jego łajdactwa, brak szacunku dla ludzkiego życia, dla czegokolwiek co nie jest podporządkowane zbrodniczej idei ma w sobie coś z dostojewszyzny. Ossendowski mistrzowsko prowadzi czytelnika po zawiłych meandrach Leninowskich doświadczeń i upadków. Pokazuje Lenina-człowieka przepoczwarzającego się w Lenina- rewolucyjną maszynę, bestię. W czasie ludowej Polski książka była tropiona i niszczona przez czerwonych, traktowana jako paszkwil na rewolucję. Tymczasem z perspektywy czasu, wiedzy o komunistycznych zbrodniach i podłościach - i myślę tu o wiedzy dostępnej w PRL - Lenin Antoniego Ossendowskiego to książka łagodna, niemal rzetelnie naukowa, trzymająca się z dala od politycznej, antykomunistycznej publicystyki. Warto przeczytać.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Autor: bocja196; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-02-26
Książka znakomita, właściwie rozumiem dlaczego tak bardzo wielbiciele komunizmu nienawidzili autora poniekąd biografii Lenina. Jak głosi plotka po śmierci Ossendowskiego rozkopali jego grób aby zobaczyć czy naprawdę zmarł. Książka świetna.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Antoni F. Ossendowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Pod sztandarami Sobieskiego - okładka książki
Pod sztandarami Sobieskiego Antoni F. Ossendowski
Produkty podobne:
Lenin - okładka książki
Lenin Antoni F. Ossendowski
Lenin - okładka książki
Lenin Antoni F. Ossendowski