pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leksykon prawa oświatowego i prawa o szkolnictwie wyższym

Autor książki:

Adam Balicki, Magdalena Pyter

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381584128
ISBN: 978-83-8158-412-8
Data: 2020-07-08
94.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Leksykon prawa oświatowego i prawa o szkolnictwie wyższym, zawiera - zgodnie z konwencją Wydawcy - wiele przedmiotowych haseł z określonego zakresu.

Autorzy starali się zespolić ze sobą dwa - wydawałoby się pokrewne - systemy oświaty i nauki. Nie jest to jednak zadanie łatwe, bo systemy te oddzielone są od siebie zarówno w sposób formalny, jak też materialny. Prawo oświatowe nawiązuje wprost do edukacji, do szkolnictwa na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym, natomiast szkolnictwo wyższe i nauka dotyczy zdobywania umiejętności w zakresie szkół wyższych. Autorom udało się połączyć te systemy i wskazać naturalną drogę pomiędzy nimi.

W celu przedstawienia zagadnienia posłużono się szeregiem aktów prawnych, głównie z zakresu oświaty i szkolnictwa wyższego. Dla kompleksowego przedstawienia problematyki w Leksykonie zawarto się również do wielu ustaw i rozporządzeń, które wprawdzie nie wprost, ale pośrednio nawiązują do omawianych zagadnień. W Leksykonie zawarto również szereg odwołań do orzecznictwa i literatury przedmiotu.

Książka "Leksykon prawa oświatowego i prawa o szkolnictwie wyższym" - Adam Balicki, Magdalena Pyter - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2020 r. Cena 94.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]