pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leksykon prawa karnego skarbowego. 100 podstawowych pojęć

Autor książki:

Olaf Włodkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381987615
ISBN: 978-83-8198-761-5
Data: 2020-08-16
106.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przeprowadzona przez Autora w szerokim ujęciu pogłębiona, a równocześnie syntetyczna analiza wypowiedzi przedstawicieli doktryny opatrzona jest refleksją naukową. Przedstawiona argumentacja jest zawsze przemyślana, wyczerpująca i uzasadniona. Wszystkie analizy instytucji prawa karnego skarbowego wsparte zostały zwięzłą, ale konstruktywną argumentacją na rzecz stawianych tez.

Szczególnie wartościowe i warte podkreślenia jest uwzględnienie i podanie czytelnikowi źródeł w postaci literatury pod każdym z prezentowanych haseł. Dzięki temu można je wykorzystywać w przyszłości w celu rozszerzenia wiedzy na temat danej instytucji prawa karnego skarbowego. Opracowanie haseł zostało przygotowane rzetelnie, ze znawstwem poruszanej problematyki, mimo że dotyczy ona skomplikowanych problemów. Dobór haseł jest przemyślany, a ich objaśnienia są jasno i wyczerpująco opracowane.

Istotne jest także to, że poruszana tematyka obejmuje wiedzę nie tylko z zakresu zasad odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe, zasad karania za przestępstwo skarbowe i wykroczenie skarbowe, ale także prawa karnego skarbowego procesowego oraz wykonawczego.

Z recenzji dr hab., prof. UMCS Ewy Kruk

Książka "Leksykon prawa karnego skarbowego. 100 podstawowych pojęć" - Olaf Włodkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2020 r. Cena 106.01 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]