pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Leksykon mierników dokonań

Autor książki:

Wanda Skoczylas, Andrzej Niemiec

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: CeDeWu
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 412 s.
Wymiar: 225x190 mm
EAN: 9788375568110
ISBN: 978-83-7556-811-0
Data: 2016-10-20
86.57  89.00  2.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nowatorskie przedsiębiorstwa, pragnące odnieść sukces, wdrażają nowy system zarządzania, ukierunkowany na zarządzanie strategią, a więc zarządzanie dokonaniami. Skuteczne zarządzanie nimi obejmuje pomiar dokonań oraz ich poprawę. Pomiar dokonań umożliwia więc nie tylko ich ocenę, ale też wprowadzenie korekt do uzgodnionej strategii w celu zapewnienia stałego doskonalenia działań oraz postępu w realizacji wizji i misji przedsiębiorstwa, co jest podstawą uczenia się i źródłem przewagi konkurencyjnej. Przedmiotem pomiaru są bowiem kluczowe czynniki sukcesu (critical sucess factors, CSF).

Leksykon mierników dokonań jest pierwszym, interdyscyplinarnym opracowaniem prezentującym w tak szerokim zakresie propozycję pomiaru zidentyfikowanych w warunkach polskich kluczowych czynników sukcesu. Mierniki ujęte zostały w dwóch grupach, a więc jako mierniki mające wymiar powszechny (niezależny od sektora), w takich płaszczyznach, jak: finansowa, klientów, procesów wewnętrznych, uczenia się i rozwoju, relacji z otoczeniem, zrównoważonego rozwoju oraz jako mierniki specyficzne dla wybranych dwunastu sektorów, tj.:
- produkcja artykułów spożywczych,
- budownictwo,
- handel samochodami,
- handel detaliczny i hurtowy,
- e-commerce,
- transport lądowy (kolejowy, samochodowy),
- działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi,
- telekomunikacja,
- działalność związana z oprogramowaniem, doradztwem w zakresie informatyki i działalność powiązana,
- działalność związana z obsługą rynku nieruchomości,
- działalność prawnicza, rachunkowo-księgowa i doradztwo podatkowe,
- usługi biznesowe.

Dla każdego z kluczowych czynników sukcesu zaproponowano kilka mierników. W celu zwiększenia ich wartości poznawczej i użyteczności praktycznej każdy z mierników opatrzono komentarzem.

Książka "Leksykon mierników dokonań" - Wanda Skoczylas, Andrzej Niemiec (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo CeDeWu. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2016 r. Cena 86.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]