pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Leksykon formacji świecowych
książka:

Leksykon formacji świecowych

Dane szczegółowe:
Wydawca: LINIA
Rok wyd.: 2013
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 210x260 mm
EAN: 9788363000059
ISBN: 978-83-6300-005-9
Data: 2013-06-12
40.72  130.00  89.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Leksykon formacji świecowych - Jerzy Lempart, Grzegorz Zalewski - opis książki:

- Ponad 80 formacji świecowych z dokładnym opisem i budową - Ponad 150 wykresów z polskiego rynku - Statystytki skuteczności formacji - Dostęp do aplikacji Jerzy Lempart, analityk i programista, wykonał ogromną pracę, badając za pomocą własnej aplikacji komputerowej występowanie i skuteczność prognostyczną formacji świecowych na GPW w Warszawie. Następnie, we współpracy z Grzegorzem Zalewskim, wykorzystał on zgromadzony w czasie tych badań materiał do napisania książki - pierwszego tak gruntownego opracowania ukazującego zastosowanie metod analizy technicznej na polskim rynku papierów wartościowych.

Wkład Jerzego Lemparta w analizę wykresów świecowych nie sprowadza się jednak do zastosowania jej do polskiego rynku. W Leksykonie znajdziemy również krytyczne omówienie amerykańskiej literatury poświęconej formacjom świecowym oraz nowatorskie podejście do stosowania kolorów na wykresach świecowych. Na podstawie własnych badań Jerzy Lempart proponuje także własne wzory formacji, które okazały się przydatne w analizie instrumentów notowanych na GPW.

Czytelnicy Leksykonu zyskają również dostęp do bezpłatnej wersji aplikacji, którą Jerzy Lempart posługiwał się w swoich badaniach.

"Leksykon formacji świecowych" to pierwsza tego typu publikacja w Polsce. Autorzy w kompleksowy sposób postanowili opisać formacje świecowe oraz przedstawić ich skuteczność i efektywność na polskim rynku akcji oraz kontraktów terminowych.

Ze szczególnym zadowoleniem należy powitać na polskim rynku wydawniczym kompendium wiedzy o świecach japońskich, które z pewnością będzie stanowiło dla początkujących inwestorów światełko w mrocznym tunelu notowań wszelkiej maści instrumentów finansowych. Kompendium to pozwoli także doświadczonym inwestorom uporządkować posiadaną przez nich wiedzę oraz skonfrontować ją z nowym podejściem do interpretacji świec zaprezentowanym przez Autorów. Dr hab. prof. SGH Krzysztof Borowski

Książka „Leksykon formacji świecowych” - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo LINIA.

Książka posiada 440 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Leksykon formacji świecowych"
Jerzy Lempart, Grzegorz Zalewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Leksykon wiedzy politologicznej - okładka książki
Leksykon wiedzy politologicznej Joanna Marszałek-Kawa, Danuta Plecka (red.)
Leksykon kompozytorów - okładka książki
Leksykon kompozytorów Liliana Zganiacz-Mazur
Leksykon gerontologii - okładka książki
Leksykon gerontologii Adam A. Zych