pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

PowerShell. Leksykon kieszonkowy

Autor książki:

Lee Holmes

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 194x122 mm
EAN: 9788328383838
ISBN: 978-83-2838-383-8
Data: 2022-02-11
26.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Power Shell powstał w 2006 roku. Jest to potężne i uniwersalne narzędzie, pomocne w automatyzacji niemal wszystkich żmudnych czynności, które administrator musi często wykonywać. Aby nie tracić czasu na powtarzalne, nudne zadania, trzeba tylko umieć biegle pisać skrypty Power Shell. Przyswojenie tej umiejętności jest łatwiejsze, jeśli wykorzystuje się logikę obiektową Power Shell, a także to, że obiekt powstający po wykonaniu polecenia ma swoje metody i właściwości.

Ta książka jest zwięzłym przewodnikiem po programie Power Shell. Opisuje najważniejsze polecenia powłoki i zasady posługiwania się językiem skryptowym. To idealna pomoc w codziennej pracy dla każdego, kto jest administratorem systemu, a nie ma czasu na lekturę grubych książek czy setek stron forów internetowych. Zaprezentowano tu praktyczne podstawy języka Power Shell: operatory, instrukcje warunkowe, pętle, zasady pracy na ciągach znaków. Opisano procedurę tworzenia i uruchamiania skryptów. Pokazano, jak wprowadzać dane wejściowe do poleceń, dostosowywać zachowanie poleceń do konkretnych sytuacji, a także zarządzać błędami. Przydatną częścią publikacji są wskazówki, jak tworzyć polecenia, funkcje i bloki skryptów.

W książce między innymi:

  • rozpoczęcie pracy z Power Shell
  • wyrażenia regularne
  • formatowanie ciągów znaków i obiektu Date Time przy użyciu .NET
  • wybrane klasy .NET i ich zastosowania
  • podręczna dokumentacja WMI
  • wybrane obiekty COM i ich zastosowania
Power Shell: to, co adminowi pomoże najlepiej!

Książka "PowerShell. Leksykon kieszonkowy" - Lee Holmes - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 176 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.