pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Legitymizacja i kontestacja polityki zagranicznej Unii Europejskiej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788323346494
ISBN: 978-83-2334-649-4
Data: 2019-08-29
37.11  39.90  2.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Legitymizacja i kontestacja polityki zagranicznej Unii Europejskiej - Magdalena Góra - opis książki:

Relacje Unii Europejskiej z sąsiadami stanowią kluczowy aspekt jej polityki zagranicznej, wyznaczają w dużej mierze znaczenie Unii na arenie międzynarodowej. Jednak wraz z dynamicznymi zmianami zarówno wewnątrz Unii, jak i w systemie międzynarodowym te relacje stoją współcześnie przed wieloma wyzwaniami. Głównym problemem badawczym, który autorka podejmuje, jest kwestia tego, czy oraz jak legitymizowana i kontestowana jest polityka zagraniczna Unii Europejskiej w stosunku do jej sąsiadów. Na podstawie bogatego materiału empirycznego z Parlamentu Europejskiego i parlamentów narodowych oraz debat eksperckich książka przybliża znaczenie podziałów narodowych i ideologicznych w ramach polityki zagranicznej Unii Europejskiej, stanowiąc głos w dyskusji o wewnętrznych determinantach polityki zagranicznej.

"Praca odpowiada na zaobserwowany w literaturze przedmiotu deficyt analiz dotyczących dynamiki dwóch procesów, tj. legitymizacji i kontestacji w dwóch powiązanych ze sobą obszarach: polityce rozszerzenia oraz polityce sąsiedztwa. Jest to jednocześnie analiza wielowymiarowa i wieloaspektowa - koncentruje się bowiem zarówno na poziomie narodowym, jak i ponadnarodowym oraz dotyczy debat parlamentarnych oraz eksperckich. Co więcej, Autorka bazuje na własnych badaniach empirycznych, co jest warte podkreślenia i uznania".

Z recenzji dr. hab. Rafała Riedla, prof. UO
"Podejście dyskursywne (a zwłaszcza dyskursywna analiza żądań politycznych) stanowi pożądany wkład w polską literaturę przedmiotu z zakresu studiów europejskich; takich prac, koncentrujących się na grze politycznej i logice uzasadnienia, jest w Polsce bardzo niewiele. (...) Za szczególnie cenne uważam rozważania teoretyczne dotyczące legitymizacji, kontestacji i upolitycznienia polityki zagranicznej Unii Europejskiej".

Z recenzji dr hab. Agnieszki Cianciary, prof. ISP PAN.

Magdalena Góra - doktor nauk politycznych, pracowniczka Instytutu Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe obejmują problematykę polityki zagranicznej Unii Europejskiej, Europejskiej Polityki Sąsiedzkiej, kwestie współczesnej polityki zagranicznej Polski, a także funkcjonowania demokracji w kontekście integracji europejskiej i rozszerzenia Unii. Autorka i współautorka licznych publikacji poświęconych tej tematyce. Od lat bierze udział w wielu międzynarodowych i krajowych projektach badawczych.

Książka „Legitymizacja i kontestacja polityki zagranicznej Unii Europejskiej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 376 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Legitymizacja i kontestacja polityki zagranicznej Unii Europejskiej"
Magdalena Góra - autor m.in.:
Produkty podobne:
Europejska scena partyjna i jej - okładka książki
Europejska scena partyjna i jej aktorzy Anna Pacześniak, Robert Wiszniowski (red.)