pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kultury narodowe u korzeni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
EAN: 9788301145576
ISBN: 978-83-0114-557-6
Data: 2006-01-19
52.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kultury narodowe u korzeni - opis książki:

Co to jest naród i jak powstał? Czy można zmienić przynależność narodową? Czym są mniejszości narodowe? Kultury narodowe u korzeni to jedna z najważniejszych prac z socjologii narodu, której oddziaływanie wykracza daleko poza granice Polski. Autorka patrząc na zagadnienie kultury narodowej z polskiej perspektywy w nowatorski sposób łączy ją z dorobkiem nauki światowej. Prezentuje różne rozumienie terminunaród", analizuje zagadnienia związane z konwersjami i mniejszościami narodowymi oraz centrum kultury narodowej. Problematyka ta ma znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, stanowiąc dla wielu osób sedno refleksji nad tożsamością narodową.
Książka przygotowana została z myślą o czytelnikach, których interesuje miejsce kultur narodowych w ich własnym życiu i różnorodność stosunku ludzi do narodowości własnej i cudzej. Od czasu pierwszego wydania tej pracy poruszana w niej problematyka socjologii narodu, konwersji narodowych i mniejszości narodowych zyskuje coraz bardziej na popularności wśród badaczy i studentów nauk społecznych.
Praca szczególnie polecana socjologom, antropologom, politologom oraz wszystkim, dla których temat kultury narodowej jest ważny i interesujący.

Książka „Kultury narodowe u korzeni” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kultury narodowe u korzeni"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Oświata i kultura w wielokulturowym - okładka książki
Oświata i kultura w wielokulturowym świecie -... Zenon Jasiński , Karol Neisch, Marzanna Pogorzelska (red.)
Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. - okładka książki
Żydzi w Zamościu i na Zamojszczyźnie. Historia-kultura-literatura Weronika Litwin, Monika Szabłowska-Zaremba, Sławomir J. Żurek (red.)
Słowiańska Wieża Babel. Tom 2. - okładka książki
Słowiańska Wieża Babel. Tom 2. Język i tożsamość Justyna Czaja, Irina Jermaszowa, Monika Wójciak, Bogusław Zieliński (red.)