pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Kultury narodowe u korzeni

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 470 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788301145576
ISBN: 978-83-0114-557-6
Data: 2006-01-19
81.02 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Co to jest naród i jak powstał? Czy można zmienić przynależność narodową? Czym są mniejszości narodowe? Kultury narodowe u korzeni to jedna z najważniejszych prac z socjologii narodu, której oddziaływanie wykracza daleko poza granice Polski. Autorka patrząc na zagadnienie kultury narodowej z polskiej perspektywy w nowatorski sposób łączy ją z dorobkiem nauki światowej. Prezentuje różne rozumienie terminunaród", analizuje zagadnienia związane z konwersjami i mniejszościami narodowymi oraz centrum kultury narodowej. Problematyka ta ma znaczenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, stanowiąc dla wielu osób sedno refleksji nad tożsamością narodową.
Książka przygotowana została z myślą o czytelnikach, których interesuje miejsce kultur narodowych w ich własnym życiu i różnorodność stosunku ludzi do narodowości własnej i cudzej. Od czasu pierwszego wydania tej pracy poruszana w niej problematyka socjologii narodu, konwersji narodowych i mniejszości narodowych zyskuje coraz bardziej na popularności wśród badaczy i studentów nauk społecznych.
Praca szczególnie polecana socjologom, antropologom, politologom oraz wszystkim, dla których temat kultury narodowej jest ważny i interesujący.

Książka "Kultury narodowe u korzeni" - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 470 stron i została wydana w 2012 r. Cena 81.02 zł. Zapraszamy na zakupy!