pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Kulturowe konteksty dzieciństwa. Szkice antropologiczno-pedagogiczne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 326 s.
EAN: 9788365155467
ISBN: 978-83-6515-546-7
Data: 2019-03-06
34.10  50.00  15.9 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Kulturowe konteksty dzieciństwa. Szkice antropologiczno-pedagogiczne - Adela Kożyczkowska, Anna Młynarczuk-Sokołowska - opis książki:

Monografia, którą oddajemy do rąk czytelnika, ze względu na swą tematykę wpisuje się w pola teoretyczne i praktyczne szeroko pojętej edukacji międzykulturowej. Jako autorki podjęłyśmy wysiłek rozpoznania i zrozumienia dziecięcych doświadczeń, które generują sytuacje społeczne są komplikowane kontekstami i problemami (wielo)kulturowymi. Książka jest przyczynkiem do dyskusji o wikłanie dziecka w zasięg oddziaływania różnicy kulturowej i w praktyki edukacyjne, które są lub nie są wrażliwe na (wielo)kulturowość sytuacji społecznych, w tym sytuacji szkolnych. Mamy zatem cichą nadzieję, że nasza praca choć w minimalny sposób wzbogaci pole teoretyczne tych subdyscyplin pedagogicznych, które zajmują się sprawami dziecka i (wielo)kulturowości. Jednocześnie książka może być przydatna w praktyce edukacyjnej, wspierając szeroko pojętą edukację i integrację dzieci w sytuacji zróżnicowania kulturowego. Może również wzbogacać wiedzą te programy edukacyjne, których celem jest wytwarzanie postawy otwartości wobec różnicy kulturowej.

Książka „Kulturowe konteksty dzieciństwa. Szkice antropologiczno-pedagogiczne” - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe.

Książka posiada 326 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Kulturowe konteksty dzieciństwa. Szkice antropologiczno-pedagogiczne"
Adela Kożyczkowska, Anna Młynarczuk-Sokołowska - autor m.in.:
Edukacja w warunkach wielokulturowości. - okładka książki
Edukacja w warunkach wielokulturowości. Konteksty... Jerzy Nikitrowicz, Anna Młynarczuk-Sokołowska, Urszula Namiotko (red.);
Wielokulturowość między edukacją - okładka książki
Wielokulturowość między edukacją regionalną i... Adela Kożyczkowska, Kazimierz Kossak-Główczewski (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wykłady londyńskie 1946 - okładka książki
Wykłady londyńskie 1946 Maria Montessori
Produkty podobne:
Filmowe obrazy szkoły - okładka książki
Filmowe obrazy szkoły Ewelina Konieczna