pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Księżyc nad przylądkiem. Tom 2
Tytuł książki:

Księżyc nad przylądkiem. Tom 2

Autor książki:

Colleen Coble

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dreams
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788365843005
ISBN: 978-83-6584-300-5
Data: 2017-07-13
24.06  34.90  10.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mama Mallory zmarła piętnaście lat temu. Mimo to ostatnie słowa wypowiedziane przez ojca tuż przed śmiercią w pośpiesznej rozmowie telefonicznej były jasne: "Znajdź matkę". Poczucie wstydu i zagubienia trzymało Mallory Davis z dala od domu przez ostatnie piętnaście lat. Kiedy jednak ojciec ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, nie pozostaje jej nic innego jak wrócić na Syreni Przylądek. Dziewczyna jest przekonana, że to było morderstwo, a jej ukochany z dzieciństwa, Kevin O Connor, będący obecnie strażnikiem leśnym w południowo-wschodnim Maine, potwierdza te podejrzenia. Ale Kevin jest ostrożny, jeśli chodzi o angażowanie się i pomoc Mallory w jej poszukiwaniach. Już raz porzuciła go bez słowa wyjaśnienia wiele lat temu. Gdy Mallory zaczyna dostawać pogróżki skierowane zarówno do niej, jak i do jej nastoletniej córki, Haylie, razem starają się dotrzeć do rozwiązania tej zagadki. Sprawa domniemanego morderstwa jest jednak dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać a Mallory nie może umrzeć, zanim wszystkie elementy tej układanki znajdą się na swoim miejscu.

Książka "Księżyc nad przylądkiem. Tom 2" - Colleen Coble - oprawa miękka - Wydawnictwo Dreams. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2017 r. Cena 24.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 4 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorszara

Opinie/recenzje:

Autor: Z herbatą wśród książek; Ocena: 4 pkt.; Data: 2017-07-29
35-letnia Mallory Davis wiedzie stosunkowo spokojne życie, chociaż samotnie wychowuje nastoletnią córkę i zmaga się z problemami finansowymi. W dniu, kiedy wydaje się, że los w końcu się do niej uśmiechnął, kobieta odbiera bardzo niepokojący telefon od ojca, z którym prawie nie utrzymuje kontaktu. Gdy Mallory dociera do rodzinnej miejscowości okazuje się, że jej ojciec nie żyje, a okoliczności jego śmierci mogą wskazywać na morderstwo. W dodatku przez telefon, tuż przed śmiercią, kazał jej znaleźć matkę, co z pozoru nie ma sensu, bo zginęła ona 15 lat temu. Rozpoczyna się ciąg dziwnych, niepokojących wydarzeń - ktoś ewidentnie czyha na Mallory i jej córkę, doprowadzając do serii niebezpiecznych sytuacji. Kobieta jest jednak zdeterminowana odkryć prawdę o śmierci ojca, w czym pomaga jej dawny narzeczony - Kevin O’Connor. Czy po 15 latach pozostało jeszcze cokolwiek z ich uczucia? I czy Mallory zdoła przeżyć wystarczająco długo, aby to odkryć?

Colleen Coble to bestsellerowa amerykańska pisarka, specjalizująca się w powieściach z pogranicza sensacji i romansu. Nie miałam jeszcze styczności z jej twórczością, ale muszę przyznać, że takie połączenie bardzo przypadło mi do gustu. Czyni ono książkę podwójnie wciągającą, bo nie tylko z wypiekami na twarzy czekamy na rozwiązanie wszystkich zagadek i tajemnic, ale i chcemy dowiedzieć się, jak potoczy się związek dwójki głównych bohaterów.

Narracja w powieści jest trzecioosobowa, ale wydarzenia poznajemy zarówno z perspektywy Mallory, jak i Kevina. Autorka zastosowała też ciekawy zabieg, wprowadzając także narrację z perspektywy prześladowczyni Mallory - Julii, jednocześnie aż do końca trzymając w ukryciu motywy jej postępowania. Prawie od samego początku znamy więc odpowiedź na pytanie: “kto?”, nie wiedząc jednak “dlaczego?”. Mam też dobrą wiadomość dla fanów Denise Hunter - w “Księżycu nad przylądkiem” pojawia się Summer Harbor, a dużą rolę odgrywa szeryf Colton.

Bardzo polubiłam Mallory za jej odwagę, determinację graniczącą z uporem, za jej ciepło i dobroć. Nie jest jednak jednowymiarową postacią, ma też swoje wady i stale musi walczyć z demonami przeszłości - przez ostatnie 15 lat zmagała się z poczuciem winy po śmierci matki, przez co też ucierpiały jej relacje z ojcem. Wiele łączy ją z Kevinem - oboje samotnie wychowują dzieci, a jego rodzice nie są w stanie pogodzić się z tym, że odrzucił ich plany, dotyczące jego przyszłości i postanowił spełniać własne pragnienia. Mallory i Kevin oboje przeszli w życiu wiele od czasów swojego rozstania, ale trudne doświadczenia nie uczyniły ich zgorzkniałymi. Chociaż ich serca nie są wolne od cierpienia, to jednak ciągle jest w nich miejsce na miłość.

“Księżyc nad przylądkiem” to przede wszystkim opowieść o drugich szansach, tych od innych ludzi, jak również tych od Boga, o miłości, której nie jest w stanie zaszkodzić nawet wieloletnia rozłąka, a także o przebaczeniu, także tym najtrudniejszym - przebaczeniu samemu sobie. Do tego mamy wciągający wątek kryminalny, świetnych bohaterów i niepowtarzalny klimat nadmorskiego stanu Maine. Ja jestem zdecydowanie na tak i mam nadzieję, że i Wy sięgniecie po tę powieść!
skomentuj opinię/recenzję [+]
Colleen Coble - autor m.in.:
Produkty podobne:
Ukryty głos - okładka książki
Ukryty głos Parinoush Saniee
Paleta uczuć - okładka książki
Paleta uczuć Renata Czaban-Kryczka
Odpływ - okładka książki
Odpływ Lars Saabye Christensen