pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce
Księgarnia »
Książki »
książka:

Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Archiwum Państwowe
Oprawa: miękka
Ilość stron: 475 s.
EAN: 9788389115140
ISBN: 83-89115-14-X
Data:2001-01-07
Cena wydawcy: 40.00 złpozycja niedostępna

Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce - Anna Laszuk - opis książki:

Informator zawiera spis wszystkich posiadanych przez polskie archiwa państwowe ksiąg metrykalnych i stanu cywilnego. Przygotowany został jako efekt kwerendy przeprowadzonej w archiwach w 1997 r. i informuje o aktach według stanu na dzień 31 XII 1996 r. Zebrane informacje wprowadzono do komputerowej bazy danych PRADZIAD. Hasła w informatorze otrzymały układ alfabetyczny według nazw miejscowości, w których lub dla których prowadzone były księgi metrykalne lub stanu cywilnego (parafie, filie, filiały, poszczególne miejscowości z parafii położonych na terenie Galicji, siedziby urzędów stanu cywilnego). W jednym ciągu alfabetycznym umieszczono zarówno obecne, jak i dawne polskie i obcojęzyczne nazwy tych miejscowości, obowiązujące w okresie wytworzenia dokumentacji. Obok nazw miejscowości, podano ich przynależność administracyjną, wyznanie, wezwanie, rodzaj faktu stanu cywilnego (akta znania, alegata, komunikujący, konfirmacje, konwertyci, małżeństwa, rozwody, spowiadający się, urodzenia, zapowiedzi, zgony), daty przechowywanej dokumentacji (zazwyczaj daty roczne, bez szczegółowych informacji o lukach), daty roczne ksiąg, które posiadają mikrofilmy użytkowe, informację o dostępności akt oraz o miejscu ich przechowywania.

Książka „Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Archiwum Państwowe.

Książka posiada 475 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Księgi metrykalne i stanu cywilnego w archiwach państwowych w Polsce"